Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat, jak włączyć ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie da się u mnie w megane III 2011r włączyć tempomatu. Byłem u elektryka powiedział, że wszystko powinno działać, że widzi wszystkie guziki tzn, te na kierownicy i ten na tunelu, że widzi i reagują.

A jak jadę i mam na pewno powyżej 50km/h włączony przycisk na tempomat, bądź regulator, naciskam plus, bądź r, bądź 0 to nie ma żadnej reakcji...

Czy może być zepsuty czujnik hamulca, sprzęgła?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzasz sie do prędkości jaka chcesz mieć i wciskasz puls. A zero jest do wyłączenia jak nagle musisz szybko przyspieszyć

jak nagle musisz przyspieszyć to wciskasz pedała do oporu, a nie bawisz się guzikiem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie ma absolutnie żadnej reakcji? Np. jadąc 50km/h na 3 biegu, w przyciskiem w tunelu ustawionym na tempomat, i wciśnięciu plusa na kierownicy - nic? Normalnie działa to tak, że zapalają się zielone prostokąty w około licznika (chyba dwa po lewej stronie), i samochód powinien sobie te 50 jechać. Jedyne co wyłącza tempomat to wciśnięcie O na kierownicy, albo hamulca bądź sprzęgła. Minimalna prędkość to chyba 30km/h. Ten przełącznik w tunelu się świeci na czerwono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnej reakcji, w przełączniku świeci sie tak jakby obrys i świeci tak jak normalne podświetlenie wnętrza.

Guziki na kierownicy nie są podświetlane.

Tak nie mam żadnej rekcji, nic sie nie zapala, jedynie elektryk po podłączeniu pod komputer powiedział, że nie widzi żadnego błędu i że wciskając guziki z kierownicy i ten z tunelu wyskakuje mu na komputerze, że reagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączasz przyciskiem tempomat pojawia się infomacja "Regulator" czy coś w tym stylu na wyświetlaczu? Mi geniusze w ASO zdezaktywowali tempomat po aktualizacji oprogramowania, samochód zachowywał się jakby go w ogóle nie było. W 10 minut naprawili to za pomocą CLIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po przełączeniu przełącznika masz na wyświetlaczu komunikat Tempomat / Ogranicznik ?

 

1. Jak nie to , czy działał kiedyś tempomat ?

1a. Jak nie to nie aktywowany tempomat w sterownikach

1b . Jak tak to jest jakiś problem z układem paliwowym lub czujnikami lub wyleciało kodowanie w ecu silnika

 

2. Jak tak to jest problem czujnikami , lub błąd w ecu silnika który nie pozwala uruchomić tempomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam samochód nie posiadam długo, od początku nie działał mi tempomat, jak przełączę tempomat- ogranicznik nic się nie wyświetla,zero reakcji.

Miałem wymieniany komputer, gdyż poprzedni wyświetlał cały czas błędy(wynikające z błedu pamięci, podczas ładowania oparła się klema plusa na metalowej rurce silnika), i nie dało się ich usunąć.

Fachowiec do którego go wysłałem, kupił nowy z używki i przeprogramował z mojego wszystko na ten nowy.

Teraz jak byłem u elektryka podłączył pod komputer( nie clipa) nie pokazuje mu żadnego błędu, widzi rekcje na przyciski ten w tunelu jak i te na kierownicy i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na CLIPA. Mi "spece" zwykłym kompem przyuczali tak przepustnice że wyłączyli tempomat/ogranicznik. Dopiero włączenie CLIPEM pomogło. Każda ingerencja w zapłon wyłącza funkcję tempomatu (tak mówił gość od clipa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wadowice, do krakowa około 40-50km.

Byłem w okolicy u dwóch elektryków z clipem, jeden nie mógł się połączyć, że nie wykrywał mu wtrysku czy jakoś tak.A drugi się połączył, ale nie mógł przyuczyć, zaprogramować tempomatu, tak jakby było zabezpieczenie jakieś. Powiedział, że raczej tylko serwis, że oni maja chińszczyznę te clipy i że może temu. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!