Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszenia 1.4 TCE 2011 rok


Vidisic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szacowne gremium.

 

Przymierzam się do zakupu meganki i w oko wpadła mi ta o to sztuka z Inowrocławia.

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4-benz-130-km-nawigacja-salon-polska-pierwszy-wlasciciel-ID6yfW2F.html

 

1. Czy ktoś miał kiedykolwiek do czynienia z tym handlarzem?

2. Czy auto wzbudza jakieś Wasze wątpliwości?

3. Na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach?

4. Czy jest ktoś z okolic, kto mógłbym przyjrzeć się temu autu?

5. Chciałbym pojechać nim do ASO w Toruniu, czy jest sens? A może polecacie w Inowrocławiu jakiś inny serwis, który jest sprawdzony i godny polecenia?

 

Auto jest z polskiej dystrybucji, po pierwszym właścicielu, ma niewielki przebieg i jak dla mnie kuszącą cenę, zważywszy na poziom wyposażenia.

Aktualnie czekam na VIN, żeby wpuścić go w CEPIK i na stronce Reanulta.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Andrzeju za link, z którego tak na prawdę nic nie wynika, a najlepszym jego podsumowaniem, jest ostatnia wypowiedź w przytoczonym wątku.

Zaiste bardzo pomocny był Twój post :)

Edytowane przez Vidisic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij najlepiej jakąś firmę co zajmuje się profesjonalnie oględzinami samochodów, jeżeli nie jesteś w stanie sam podjechać :)

A link od Andrzej-2010 może sugerować, żeby po prostu się przyjrzeć jednak dokładniej samochodowi skoro komis robi czasem wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wprowadziłem Cię w błąd, teraz spojrzałem na nazwę i ASO o którym piszę jest we Włocławku.

Jednak przy filii w Inowrocławiu też jest serwis.

Myślę, że warto do nich przedzwonić i zapytać o serwis auta.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra Panowie i Panie :)

 

Jadę w sobotę oglądać.

Z tego co się dowiedziałem telefonicznie, to auto tak jak w opisie. Pierwszy właściciel, stan bardzo dobry. No co mógł sprzedawca powiedzieć..

W te gwarancje bezwypadkowości i oryginalności przebiegów nie wierzę, bo na czym niby ta gwarancja miałaby polegać..

 

Zaskoczyło mnie, że auto właścicielka cały czas użytkuje, bo 3 lutego odbiera nowe i do tego czasu ciągle jeździ tą meganką i nie bardzo chce przed 3 lutym sprzedać.

Nie wiem czy to ściema, ale brzmi dość wiarygodnie. Handlarz wystawił auto, żeby znaleźć klienta.

 

No nic, zobaczę na miejscu czy warto było tłuc się ponad 200 km. Ale ryzyk fizyk, nic w okolicy sensownego nie znalazłem. Trzeba jechać.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż pojazdu w oparciu o Fakturę VAT-Marża. Pierwszym właścicielem jest pewnie firma ??? - co z Vatem

Założyłem temat '' Zakup auta na Fakture Vat-marża '' - to go administrator wyciął

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co z vatem?

Jak w przypadku każdego zakupu, vat jest wliczony w cenę pojazdu, więc płacę ten vat ja, jako kupujący.

Ze skarbowym z vat`u rozlicza się sprzedający.

 

Pierwszym właścicielem nie musi być firma. Faktura VAT Marża to faktura wystawiana w przypadku obrotu towarem używanym.

Nie ma znaczenia, czy wcześniej była właścicielem firma czy osoba prywatna. VAT przy fakturze vat marża nie jest naliczany

od wartości sprzedawanego pojazdu, tylko od różnicy między kwotą za jaką handlarz pojazd sprzedał, a kwotą za jaką pojazd był kupiony przez handlarza.

 

Handlarz ma obowiązek rozliczyć się ze skarbowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda .Dlatego sprzedaje na Vat-marża aby nie placic podatku .Niech wystawi fakturę Vat 23% a nie vat marża

Nie masz racji. Wałek na vat polega na tym, że sprzedającym z kraju pochodzenia jest firma, a nabycie pojazdu jest w cenie netto. W przypadku, gdy sprzedającym jest osoba fizyczna, lub sprzedaż była w kwocie brutto pośrednik nie ma możliwości wystawienia pełnej faktury VAT.Dodano: 27 sty 2016 - 18:24

Jak to co z vatem?

Jak w przypadku każdego zakupu, vat jest wliczony w cenę pojazdu, więc płacę ten vat ja, jako kupujący.

Ze skarbowym z vat`u rozlicza się sprzedający.

 

Pierwszym właścicielem nie musi być firma. Faktura VAT Marża to faktura wystawiana w przypadku obrotu towarem używanym.

Nie ma znaczenia, czy wcześniej była właścicielem firma czy osoba prywatna. VAT przy fakturze vat marża nie jest naliczany

od wartości sprzedawanego pojazdu, tylko od różnicy między kwotą za jaką handlarz pojazd sprzedał, a kwotą za jaką pojazd był kupiony przez handlarza.

 

Handlarz ma obowiązek rozliczyć się ze skarbowym.

Też nie masz racji. Jeśli polski pośrednik kupił auto w cenie netto, a na to pozwalają mu przepisy wspólnotowe, pośrednik ma obowiązek wystawić pełną fakturę VAT.

W innym przypadku US upomni się o brakujący VAT.

Edytowane przez Phil_ips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie masz racji. Jeśli polski pośrednik kupił auto w cenie netto, a na to pozwalają mu przepisy wspólnotowe, pośrednik ma obowiązek wystawić pełną fakturę VAT.

 

Ale wystawia Vat Marża więc biorąc pod uwagę iż auto jest krajowe i nie pochodzi od podmiotu nie posiadającego siedziby lub stałego miejsca prowadzenia działalności (np. oddziału) na terytorium kraju, zakładam

że pośrednik auto nabył w cenie brutto. Wobec czego kwestia rozliczenia vat`u wygląda tak jak to opisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest pierwszym właścicielem auta .Jeżeli firma - to na 100 % nie zapłaciła Vat-u .Ty jak miałbyś możliwość nie płacenia - to byś płacił ?????

Cena wg.mnie jest zaniżona .Popatrz na http://www.mobile.de/pl

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!