Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klakson nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moim problemem jest to, że niestety nie działa klakson. Ani przy skręconej kierownicy, ani na prosto. Pytanie moje brzmi, czy to może być wina bezpiecznika jakiegoś? Dodam, że jak wciskam klakson, słyszę takie kliknięcie przy drzwiach pod kierownicą.

PS. dokopałem się do jakiegoś tematu nt. klaksonu, ale tam przynajmniej działał jak użytkownik machał na prawo i lewo kierownicą

Z góry dzięki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum także proszę o wyrozumiałość ;) Otóż też mam problem z klaksonem. Po wymianie bezpiecznika klakson ładnie trąbi, ale jak tylko włączę silnik to momentalnie przestaje działać. Czy ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenie i co najważniejsze rozwiązał skutecznie problem?

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię stary temat, ale opiszę pokrótce sytuację, która przydarzyła się mnie. Otóż spaliła mi się "trąbka" / klakson, w trakcie jazdy, w momencie trąbienia: podczas powrotu z wakacji, mniej więcej w połowie trasy - ca. 5-6 godzin ciągłej jazdy - na autostradzie doszło do sytuacji, kiedy musiałem użyć klaksonu, a że sytuacja była nieciekawa, dołożyłem do tego mrugnięcie światłami drogowymi (równocześnie z klaksonem). W momencie pociągnięcia za wajchę "długich" klakson odcięło - spalił się. Samochód aktualnie jest u elektryka, który potwierdził diagnozę: bezpieczniki sprawdzone, przekaźnik 20A pod kierownicą cyka, okablowanie sprawne. Ponieważ taki jestem, a samochód jest dopiero 2-letni, wymieniam klakson na nowy, więc może taka informacja się komuś przyda: padło pytanie czy samochód ma >>system usuwania kurzu<< (nie wiem co to jest) - wówczas klakson jest lekko droższy, ale generalnie czy z ww. systemem czy bez - koszt nowego to ok. 265 zł.

 

Okoliczności wystąpienia usterki: klakson spalił się w momencie, kiedy w aucie była podłączona lodówka samochodowa duża (moc pewnie 40-50 W), ładowałem również telefon (nawigacja), no i jechałem na światłach dziennych (ledowych). Pytanie: czy włączenie "długich" w momencie używania klaksonu (czyli dołożenie obciążenia 4x H7 po 55 W), może spowodować taką reakcję, czy to raczej przypadek? Przebieg samochodu ca. 54 000 km.

 

"Trąbkę" co prawda widać od przodu, przez atrapę, ale żeby się do niej dostać - trzeba zdjąć zderzak (Megane III faza III), no przynajmniej ten mój elektryk musiał (odkręcenie góry niewiele daje, odgięcie jest wystarczające, ale nad klaksonem są dodatkowe plastiki).

 

UZUPEŁNIENIE: Jeśliby ktoś potrzebował:

Klakson.thumb.jpg.bbc0e2efaf3ef1b518d97280f7212902.jpg

 

Klakson do Megane III ph III, 1.5 dCi Energy 110 KM z 2016 roku: 25 61 019 89R. Bez systemu usuwania kurzu (jakaś osłona dodatkowa), ca. 265 PLN.

Edytowane przez konwil
UZUPEŁNIENIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!