Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane vs. barierka.


Rekomendowane odpowiedzi

Czwartek, powrót do Olsztyna z Warszawy całkiem ładna pogoda w wawie, potem trochę zaczęło padać i... no właśnie. Kilkanaście km od Olsztynka, około 185 kilometra wchodzę w zakręt "normalnie" nie za szybko nie za wolno, a tu koleiny. (Oczywiście przez ostatnie 40 km jechałem jechałem po koleinach wypełnionych wodą.) a tu poślizg... na szczęście nikogo nie było na drodze i miałem ją całą dla siebie. niestety kontry kierownicą, hamowanie itd. nic nie dało. Skończyło się na barierce, o którą obiłem się lewym przednim i tylnym przednim rogiem. Sprawa wygląda dość kiepsko, bo straciłem cały zderzak, lewą lampę przednia i tylna, przetarłem tylna klapę, w masce mam pogięty róg i chyba coś mi się pogięło, bo maska się nie domyka. Cała reszta działa, bo dojechałem do Olsztyna w takim stanie, bez większych problemów. Co myślicie? Co zrobić? Sprzedać w takim stanie, czy klepać? Jakieś koszty? jak na razie oglądałem allegro i znalazłem lampy (tył + przód), maskę i zderzak. około 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli auto do tej pory się nie psuło to trzeba naprawić i jeździć dalej, bo sprzedaż uszkodzonego równa się ze znacznym obniżeniem ceny. A jeśli auto do tej pory było awaryjne to sprzedać i kupić Megane I :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubolak, generalnie dużo szkód z tego co napisałeś. Ja na twoim miejscu zgłosiłbym szkode z AC (jeżeli masz) a potem zastanawiał sie co robić - przy zgłoszeniu dostaniesz klalkulacje szkody i łatwiej będzie Ci sie zastanawiać co dalej z autem robić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam AC. Pościągam części z allegro i zawiozę do znajomego blacharza. Na razie zrobię to co trzeba żeby można było jeździć, bo taka tania impreza to nie będzie. Jeszcze tylni zderzak jest porysowany i chyba połamany, ale sie trzyma, no i klapa tylna też jest porysowana. Może zrobię zdjęcia i wrzucę tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdjęcia są w linku wyżej.

Z tego co oglądam allegro największy problem mam ze zderzakiem, bo szukam pod kolor, żebym nie musiał malować. załóżmy, ze mam* wzmocnienie, zderzak, błotnik i 2 lampy, czy da sie to zamontować w domu. chodzi o to że potrzebuje samochodu na za tydzień i czy da sie to wszystko zrobić w domowym garażu, przy pomocy znajomego mechanika, bez jakiegoś specjalistycznego sprzętu, tak żeby dało się jeździć, ale nie musi to wyglądać ładnie. Tzn jeździć sie da bo jechałem już takim jakieś 40 km. Ale chodzi mi o bezpieczeństwo i policje. muszę mieć światła i zderzak, żebym mógł jeździć, tak?

Aha i jeszcze a'propos części: wszystkie części z megi 2 będą pasowały, tak?

 

*nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubolak, nie jest tak źle, z manualem zrobisz wszystko. z tyłu tylko bendziesz musiał trochę blachę poklepać. jak poskładasz to przejedz się na geometrię, ale bak masz możliwość to najlepiej obrazu. Jak masz trochę talentu technicznego to dasz rade bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze a'propos części: wszystkie części z megi 2 będą pasowały, tak?

Nie znam się, ale mogą być różnice między fazą I a fazą II (maska, lampy, plastiki, błotnik - czy w środku - nie wiem ...)

Swoją drogą masz możliwość "upgade'u" przodu do fazy II :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubolak- ja rozbierałem moją Meganę z zegarkiem w ręku to te części które wymieniłeś, rozbierałem w jakieś 20-25 minut :P i wcale się tak nie spieszyłem :P

 

jak na mój gust bez problemu poskładasz wszystko sam.

kup sobie tylko spinki plastikowe, które trzymają zderzak na górze bo moim zdaniem one są jednorazowe... :P niby da się wyciągnąc ale i tak pękają :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!