Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przepustnica


Doni987

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Akumulator odłaczasz jak wymieniasz żarówkę w kabinie bo inaczej uszkodzi UCH...

 

 

Ja przepraszam za odgrzewanie kotleta z dawna oraz post nie na temat ale... co ma ta żarówka do UCH ??? To jak będę montował lusterko fotochromatyczne to też mogę spalić UCH ? Pytam tu bo mocno mnie to zaszokowało że przy wymianie żarówki wnętrza można uszkodzić UCH!

Edytowane przez Marcin91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu to samo,

Po nocnym deszczu, temp. ok 7 stopni, samochód nie odpalił za pierwszym razem.

Podczas pierwszego rozruchu słychać delikatnie głośniejszą pracę silnika i zwiększone obroty niż przy 3 lub 4 odpaleniu.

Tylko z rana, tylko w dżdżystą pogodę.

 

Edit: 2016.04.08

Zgasł 2 raz, dodam że przy odpaleniu silnik wchodzi na wyższe obroty i słychać delikatny metalowy dźwięk.

Edytowane przez toudi158
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat.

W mojej Megance objaw zaczyna "narastać" najpierw lekkie przydławienie obrotów następowało na włączonej klimatyzacji, teraz nawet na "off" obroty nie są równe ..nie jest tak ze wskazówka nerwowo walczy ale czuć, że chwilami obroty schodzą za nisko ( lekkie drgania ) żonie potrafi auto zgasnąć przy cofaniu w wolne miejsce parkingowe. Przy normalnej jeździe na wyższych obrotach problem nie istnieje   ...zakupiłem preparat do czyszczenia przepustnicy. Spróbuje na razie tej najprostszej metody. Zapłon raczej nie wypada bo nie ma tak zauważalnych drgań silnika, czy to wydechu.  Oprócz tego ...słychać lekkiego "świerszcza" jakby pasek akcesoriów ( klimy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testral kolego..wpadłem w panikę czytając setki innych wątków ( inne fora ...inne marki) że po czyszczeniu potrzebna adaptacja. To jak jest z tym w końcu ? Czyścić zdemontowaną ? Kleme z aku zrzucać ..nie zrzucać .....jest tyle wersji tej operacji niby takiej prostej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą/czyszczeniem należy odłączyć akumulator, aby komputer zapomniał ustawienia na starej przepustnicy.

Po wymianie przepustnicy i podłączeniu akumulatora, komputer będzie widział nową przepustnice i do niej będzie się ustawiał.

Osobiście po ponownym podłączeniu akumulatora, odpalam kilka razy sam zapłon, następnie odpalam silnik i nie wciskając gazu

nagrzewam silnik do momentu włączenia wentylatora.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję...zastanawiam sie jeszcze nad jedna rzeczą czy jechac kupic oring uszczelke?...a moze wyczyscic ja nie sciagajac calkowicie przepustnicy? Czy taka uszczelka przu 70 tys moze juz byc zdefatygowana...i skad takie roznice cen od 12 zl do 94 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma auto?

Zaleca się wymianę oringu za każdym razem, przy demontażu,

Jak nie nastąpi zdecydowana poprawa ( bez wymiany oringu ) to będziesz pluł sobie w brodę i czyścił ponownie ( musi być zachowana szczelność),

Jeżeli było dużo jazd po mieście czy na krótkich odcinkach, to wskazane jest przegonić auto na wysokich obrotach na dystansie ok.100 km.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Mission completed Przepustnica lśni szkoda że tej uszczelki nie dostałem na cito. Jak wspomniałem nie było jakiś spektakularnych wahań obrotów ale na niskich łapał delikatne "doły" teraz czy klima, czy manewry i dużo wspomagania nie dławią silnika.....przy okazji wosk wskoczył na Rena i lśni cały ze huhu

IMG-20180420-WA0004.jpeg

IMG-20180420-WA0012.jpeg

IMG-20180420-WA0014.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie ..wracając do tematu. Pominięte w tym wątku pytanie, a wniesione w innym ...Skąd ..a raczej dlaczego odmą ciśnie olej do przepustnicy i ją brudzi ?! 

Mechanik ubiegłej jesieni wlał mi 05W30 do silnika ...w zimie widziałem, że robi się trochę masełka czego nie zauważyłem sezon wcześniej mając podręcznikowy 05W40 . Czy to miało wpływ na odmę + niskie przebiegi zimą ? 

Czy rozbierać ten plastikowy kolektor i szukać jakiegoś zaworka odmy ...w starszej generacji 1.6 16V był on dostępny z zewnątrz.

 

Druga sprawa, to z ta adaptacją nie jest do końca tak wszystko OK, gdyż ponieważ po odpaleniu silnika "rusza" on z wysokich obrotów i dopiero po chwili schodzi do normalnych ( jakby za duże rozwarcie przepustnicy) Tak wcześniej nie było. Bardziej łagodnie "zaskakiwał" bo oczywiste jest że zawsze dzieje eis to z wyższych obrotów ale nie aż takich ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!