Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, wyczytałem, że na felgach 17" i profilu 50 300% szybciej zużywa się zawieszenie. Po każdej zimie trzeba prostować felgi.

Bzdury, MIII (w MIV może być jeszcze lepiej) jeździ się bardzo dobrze. Mam już 100kkm przejechane, zawieszenie OK, felgi idealne. Na zimę zakładam profil 65 i... gorzej się jeździ niż na 50, nie odczuwam poprawy komfortu. Na dodatek mam usztywnione zawieszenie. To powinno Cię przekonać, zresztą trzeba samemu spróbować, każdy ma inne upodobania. Jazdy testowe MIV są darmowe :)

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na felgę 17" zakładasz profil 65? Chyba tak nie wolno, nie będzie przekłamywać prędkościomierza? Zobaczymy, po nowym roku przejadę się do salonu na jazdę próbną. Obawiam się, że wszystkie próbne są na 205/55/R16.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem rozwiązany. Nie będzie 205/50/R17. Jest więcej argumentów przeciw niż za. Do tego to nie będzie mój prywatny samochód tylko rodzinny, więc nie tylko ja będę nim jeździł. Profil 55 przy szerokości opony 205mm to już jest nisko a co dopiero 50. Patrząc w aspekcie polskich dróg i krawężników o różnych wysokościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16" tak planowałem i tak kupiłem. Ostatnio [cenzura] się w taką dziurę ze 17" usiał bym prostować a o 18" było by wspomnienie.Nie zobaczy się każdej dziury szczególnie w moście przy kompletnej ciemności ;) Przy 16" mam komfort i ciszę. Wygląd auta nadal jest[cenzura]

 

Na tym forum wysławiamy się cenzuralnie :!: <czerwona>- Prezes

 

Prezes a wiesz co to jest cenzura? Chyba nie.

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 auta na 17 205/50/17 (Peugeota 307 i nową Megankę) i to są optymalne opony do tego auta. Oczywiście nie ma co zamawiać ich na siłę, jak masz ograniczony budżet, ale to że zawieszenie się sypie albo felgi do prostowania co chwilę to kompletne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można zamawiać 17" do dzisiejszego samochodu klasy kompakt. Klasa średnia jak np. Insignia czy Talisman śmiało dziś może śmigać na 18". Jeszcze 15 lat temu założenie felg 17" do Megana I, czy 18" do Laguny I to było wręcz nie do przyjęcia za sprawą fatalnego komfortu jazdy, oraz problemami podczas skrętu (obcieranie kół o nadkola). Nowy Scenic ma seryjnie felgi 20" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, czy w M4 da się wrzucić mp3 do jakieś pamięci wewnętrznej, czy muzyka jest tylko czytana z pendrive wsadzonego w port usb? Czy M4 czyta lossless?

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 Lat jezdziłem na 18" i kilka razy je prostowałem, niestety nie ma idealny dróg.Nie tylko my ich nie mamy bo w niemczech też wpadłem w dziurę ;) Wybór felgi to raczej indywidualna sprawa tak jak np koloru auta.Nie jest prawdą ze nowe auta mają take super extra zawieszenie ze mozna smiało jezdzić na 18". Nie ma na to żadnego potwierdzenia. Osobiscie przy wyborze 16" kierowałem się tym ze dopłata do 17" to 1700zł-wzów nieciekawy moim zdaniem nie opłacalne. Miałem swoje 2 sezonowe zimowe continentalne w rozmiarze 16" no i zależało mi na ciszy komforcie i spalaniu więc dla mnie było to kompletnie nie opłacalne i nie praktyczne. Jasne że jak ktoś ma kasę to dopłaci tylko tak naprawdę za co? Kolega w MIII lato ma w rozmiarze 17"twierdzi że jezdzi taczką. Teraz kupił komplet zimowych 15" z oponami mówi ze jezdzi się super i 17" bedzię sprzedawał, na lato kupuje 16".

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych fotkach całkiem nieźle zrobionych w naturalnym świetle powracam znowu do koncepcji kupna M4 w kolorze czarnym. Ten wygląd, kolor czarny to jakiś obłęd -> na samym dole http://oautach.pl/test-renault-megane-iv-1-2-tce-130km-bose-pierwiastek-kobiecy/#prettyPhoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny. @swirek jak sobie radzisz z pielęgnacją tak trudnego koloru? Jeździsz na detaling czy sam wszystko robisz? Czy byłeś kiedykolwiek na klasycznej myjni czy je omijasz i jedynie bezdotykowe albo parowe mycie? Podobno ludzie tylko raz kupują samochód z czarnym lakierem. :)

 

ps. widzę, że ganiasz na tych 225/40/R18. Pewnie wersja Bose.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!