Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem przed chwilą do salonu Renault. Mają kilka sztuk Intens TCe 130, także kolor czarny jaki chcę, ale wszystkie sztuki mają pododawane pakiety co mocno podbija cenę. Nie ma golasa Intens 130, który tylko mnie interesuje. Co najgorsze wszystkie kolory oprócz białego są płatne i są tylko w wersji lakier metalizowany. Biały tylko jest niemetalizowany i w cenie samochodu. Chyba mam słabą gadkę bo z golasa Intens z ceny katalogowej 74600 złotych zjechał mi na 73000. Ale to rozmowa przez telefon, osobiście będzie trochę inaczej. 10 stycznia mam dostać ofertę na wersję Intens bez żadnych pakietów i to będzie już sztuka wyprodukowana w 2017.

 

Mam pytanie. Czy warto dopłacić do tego panelu LCD dotykowego 7cali(2500pln)? W gołym Intens jest panel lcd 7cali, ale niedotykowy. Wszystko robimy pokrętłami, czyli taka wersja z Zen, która ma monochromatyczny lcd 4cale a w Intens jest 7 cali kolorowy.

Czy w wersji bez panelu dotykowego jest parowanie smartphona/telefonu? Nie zapytałem o to w salonie bo coś mi się popieprzyło, że Intens seryjnie ma ten dotykowy 7cali.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to oni mają TCe 130 z pakietami: czarny metalik, pakiet multimedia 7" i koło zapasowe. Z rabatem została mi zaproponowana cena 76k. Ja tyle nie dam za samochód.

Na tej aukcji( https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-intens-tce-130-wyprzedaz-opony-zimowe-ID6yiS6W.html ) jest ten sam Megane, to same wyposażenie dodatkowe tylko kolor beżowy za 72000 złotych. Jeszcze opony zimowe za 1pln. Da się? da. Same opony to pewnie jakieś 1200 złotych. Te 72k bym przełknął, ale nie 76k.

Cena katalogowa samochodu z opcjami: 79 610,- zł

Rabat VAT: 7610,- zł

Cena po rabacie 72 000,- zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu 2016 Salon Gdańsku oferowali mi Czarny Megane IV intense z pakietem look, pakiet multimedia 7" + lakier za 72900 czyli świeży samochód z silnikiem 1,2 Tce 130 KM. Tera powinny być jeszcze tańsze roczniki 2016. Moja propozycja, wysłać zapytanie o swój typ samochodu i niech prześlą wycenę na maila, później ową wycenę wysłać do innego salonu i dogadać się ile by obniżyli, jeżeli obniżą to następnie wycenę z drugiego salonu wysłać do dealera z pierwszej i w ten sposób salony miedzy sobą będą się "bić" by pozyskać klienta, ja tak spróbowałem miedzy Elblągiem a Gdańskiem, to Gdańsk dał taką zaporową cenę ze Elbląg już niżej nie zjechał ;)

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, wysłać zapytanie o swój typ samochodu i niech prześlą wycenę na maila, później ową wycenę wysłać do innego salonu i dogadać się ile by obniżyli, jeżeli obniżą to następnie wycenę z drugiego salonu wysłać do dealera z pierwszej i w ten sposób salony miedzy sobą będą się "bić" by pozyskać klienta, ja tak spróbowałem miedzy Elblągiem a Gdańskiem, to Gdańsk dał taką zaporową cenę ze Elbląg już niżej nie zjechał

Hehe, nieźle przykombinowałeś. Też tak zrobię, dzięki. Może coś się uda. Dlaczego wybrałeś czarny kolor? Taki mieli w tym zestawie czy po prostu taki chciałeś?

 

BTW, jakie macie zdanie odnośnie koloru szary-platynowy? Oprócz czarnego intryguje mnie ten kolor. Wiadomo to kwestia gustu, ale może są jakieś uniwersalne uwagi.

https://img39.otomoto.pl/images_otomotopl/829567827_6_1080x720_premiere-edition-energy-tce-100-od-rki-_rev006.jpg

https://img39.otomoto.pl/images_otomotopl/828550395_5_1080x720_nowe-megane-premier-edition-benzyna-100km-wielkopolskie_rev001.jpg

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem czarny bo to urok dla Meganki i pasuje do wersji II/III/IV ( no chyba że niebieski w GT ), i bardzo lubię czarne samochody mimo to że jest masakra w utrzymaniu, jeżeli chodzi o biały to ładny jest ale w mercedesie CLA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant: Mam MIV koloru czarnego z wyposażeniem Intense plus różne duperelki. Panel dotykowy 8,7 cala. Bierz panel dotykowy, ponieważ to fajna sprawa. Duża wygoda i ułatwienie:) Proponuje udaj się do salonu i pobaw się po prostu panelami w samochodach wystawionych, abyś sam wyrobił sobie zdanie na ten temat. W utrzymaniu czystości czarnego samochodu masakra. Wczoraj był na myjni, dziś przejechałem kilkaset kilometrów i samochód nadaje się do ponownego mycia:) Niestety taki mamy w kraju klimat jaki mamy, to nie słoneczna i bezdeszczowa Kalifornia:) Z tego co obserwuje srebrne samochody (sąsiad z parkingu ma srebrnego Forda) to mało na nich widać błoto i różne zabrudzenia.

Edytowane przez flowgrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem cały czas przekonany, że Intens ma seryjnie ekran dotykowy(7cali) a 8,7cala to jako opcja. Zmyliło mnie to "Zespół zegarów i wskaźników z kolorowym, 7-calowym ekranem TFT" To są zegary obrotomierza i prędkościomierza w rozmiarze też 7", to co mamy za kierownicą.I jeszcze to "Radioodtwarzacz Bluetooth®, USB/jack, wyświetlacz kolorowy 7''" Słowo klucz to "dotyk" Ok, przekonaliście mnie co do czarnego koloru. W sumie od samego początku miał być czarny. Poza tym muszę oba kolory zobaczyć na żywo i przede wszystkim przejechać się meganem Tce130. Może to totalne badziewie :P(żart) ;). Nie chce mi się jechać teraz, pewnie po nowym roku skoczę.

Mam myjkę w domu, więc nie obawiam się brudnego samochodu. Ważne aby gąbką czarnego lakieru nie szorować. Najlepiej bezdotykowo myjką, wystarczy imho.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie na początku trudno jest się przestawić jak ktoś miał wcześniej wszystko przełączone analogowo (poza radiem). Po jakimś czasie wszystko staje się przejrzyste i intuicyjne. Duże i przejrzyste ikony. Kilka dotknięć palcem i można wiele rzeczy poprzestawiać wg uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 8.7 na pewno nie dorzucę, kosmos cena. Klimę jednak wolę analogową. Nie wiem czy w ogóle dorzucę ekran dotykowy do Intens. Wszystko zależy co mi zaproponują w salonach. Na razie to telefoniczna porażka, 1600 złotych zniżki od ceny katalogowej. Jakoś mi się nie uśmiecha płacić dodatkowo za lakier 2200 złotych i 2500 za ekran dotykowy. Jak widać da się to mieć w cenie ~72000 złotych. A kolega @darekgt jeszcze dostał pakiet Look. To tylko pokazuje, że te wszystkie ceny są sztuczne. Wszystko zależy na ile można wydymać klienta.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!