Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przy myciu samochodu postanowiłem zajrzeć do prawego reflektora aby naocznie sprawdzić "czym to się je". I stwierdziłem że jest jeszcze gorzej niż wszyscy opisują, Na pierwszym planie zobaczyłem filtr paliwa (mam 1.5 dci) który skutecznie blokuje dostęp do reflektora. Ale gimnastykując się trochę udało mi się obmacać reflektor z góry po zdjęciu plastików przykrywających komorę od góry. Na szczęście nie musiałem wymieniać żarówek :mrgreen:. Ale wymiana nocą, przy deszczu lub śniegu to musi być prawdziwy HardCore :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wymianie. od strony pasażera nie było żadnych problemów, robota 5 min ale od strony kierowcy to prawdziwa udręka. Zabudowana chłodnicy klimatyzacji skutecznie utrudnia dostęp do reflektora przeciwmgielnego. Ale juz jestem po wymianie :mrgreen:

 

założyłem NARVA Range Power White H1- 15 zł szt.- Ładniutkie białe światło

Chciałem Philipsa ale ciężko było zdobyć od zaraz.

 

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 1,9 i dostęp tylko poprzez dziury w nadkolach - gdy zmieniałem od strony pasażera żarówkę to wyskoczyła mi dociskowa sprężynka, a ponieważ po omacku nie mogłem jej założyc to odkręciłem nadkola i wszystko co się dało. Teraz mając za sobą takie przejścia wiem jak to zrobic w miarę bezboleśnie - ale oby nasze żarówki świeciły wiecznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się dostać do żarówki halogenu w Megane II?

 

Wjeżdżasz na kanał. odkręcasz 3 śruby nr 10 które trzymają dolną osłonę silnika, oraz plastiki pod zderzakiem. I wymieniasz. Czas wymiany dla ślimaka ok 10 min. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W Meggi II jest to H11. Swoją drogą wejdź na Allegro, wpisz halogen megane II i obejrzyj wyniki. Wszystko jak na dłoni. Mocowanie przynajmniej na dwa wkręty. W 364-Megane8.pdf strona 18 (wers pl) masz sposób demontażu. Pdf-y na klubowym FTP-ie. :mrgreen:

 

 

A ja tak w temacie tego FTP , ja się na niego dostac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy w kazdej m2 ph 1 do swiatel mijania( do jazdy na "codzien",cala dobe ) sa zaroweczki h1? chce kupic jakies xenon kit z allegro ale po przeczytaniu jaki sa cyrki w wymiena zaworki nie bede jej wyciagal tylko po to zeby zobaczyc jaki to typ :-)

 

jak dobrze pojdzie to w niedziele pokaze fotki xenonikow 8000k

 

przy okazji jeszcze jaki jest typ w "dlugich" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!