Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Bolek G

Megane II phI Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów.

Ostatnio padła mi żarówka halogenowa w przednim reflektorze.Megane II.

Troszkę się nagimnastykowałem z wymianą, ale wymieniłem.

Cóż. ten inżynier-konstruktor,co można go tak nazwać,co wymyślił taki

dostęp do żarówek,to powinien chyba dożywocie dostać za tak skomplikowane dojscie

do żarówek.

Ponadto, wymiana żarówki świateł pozycyjnych graniczy z cudem.

W jednej ręce trzymać oprawkę i wciskać żarówkę.Normalnie cudo techniki.

Acha,jeszcze najważniejsze.Bez demontażu koła się nieobylo.

Czy ktoś z kolegów ma może jakiś "patent",(swój sprawdzony sposó:mrgreen:

na zręczne i szybką wymianę żarówki??

Pozdrawiam.

w Focusie trzeba akumulator wyciągać i teraz teoretyzując policja w nocy na drodze, kobiecie jest w stanie zabrać dowód. Nawet gdyby miała kilkanaście zarówek zapasowych oni nie mają pojęcia, ona tym bardziej a ASO pozamykane. Nic tylko pozostaje wzwać pomoc drogową, najlepiej asistance Forda a potem rachunek przedstawić konstruktorowi.

Też miałem wątpliwą pzryjemność wymiany żarówek niestety po obu stronach w odstepie 3 tygodni. Udało się bez ściągania koła. Wykonywałem tą operację klasycznie, nic nowego nie wymyśliłem. Najlepiej byłoby mieć rękę zginaną co najmniej w 3 miejscach na odcinku od łokcia do nadgarstka. Ciekawe jak wymieniaja w serwisie i ile to kosztuje? Chciałbym dorwać tego, co to zaprojektował :mrgreen:

witam. a w scenicu tez jest to skomplikowane ?? bo mi wlasnie padla jedna od strony kierowcy

po obu stronach w odstepie 3 tygodni.

A zalecenie jest coby wymieniać parami żaróweczki ;-)

Widzisz - oszczędność się zemściła :-P

scenicu tez jest to skomplikowane ??

u mnie 99r żadnego. Miejsca jak w starej szopie i dostęp bezproblemowy do wszystkiego. U Ciebie niestety nie wiem ale maske podnieś i oblookaj.

a jak to jest z meganka z 2002roku. Tez mi padła.

trzeba od strony nadkola? i sciagac kolo?

w MII sciagnie kola to przesada... wystarczy miec zreczne paluszki :mrgreen: warto jedynie kolo skrecic maksymalnie w bok

Otwierasz maske odpinasz wtyczke od reflektora (miejsca mnostwo) sciagasz kolnierz gumowy i wyciagasz zarowke. Potem wkladasz nowa i wszystko w odwrotnej kolejnosci.

Za wymiane zarowek w MII nalezy sie nagroda Nobla!!! Za maksymalne utrudnienie wymiany zarowki :mrgreen:

Otwierasz maske odpinasz wtyczke od reflektora (miejsca mnostwo) sciagasz kolnierz gumowy i wyciagasz zarowke. Potem wkladasz nowa i wszystko w odwrotnej kolejnosci.

Pewnie nie opisalem dobrze mojego problemu.

Mi chodzilo o zarówke w halogenie przeciwmgielnym na dole autka w zderzaku.

Nie wiem jak sie tam dostac. probowalem od spodu odkrecilem jedna sróbke, halogen byl luzno ale do wyciagniecia to bylo daleko?

A mozna sie tam dostac od nadkola?

Jezeli by ktos wiedzial jaka tam idzie zarówka to bede wdzieczny, chcialbym kupic jakies lepsze odrazu(philipsy) ale nie wiem jaki tym tam idzie.

prosze o odpowiedz.

W Meggi II jest to H11. Swoją drogą wejdź na Allegro, wpisz halogen megane II i obejrzyj wyniki. Wszystko jak na dłoni. Mocowanie przynajmniej na dwa wkręty. W 364-Megane8.pdf strona 18 (wers pl) masz sposób demontażu. Pdf-y na klubowym FTP-ie. :mrgreen:

post-95-1172408168_thumb.jpg

[Cięcie]

Dokładnie. nie chcialem juz robic zamieszania. Tak czy inaczej jutro zabieram sie za wymiane.

A ze tak zapytam to co znaczy to phII?

[Proszę nie cytować 1:1 postu, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim - Prezes]

phase = faza, czyli masz juz po liftingu, Megane I faza II

Niedawno przy myciu samochodu postanowiłem zajrzeć do prawego reflektora aby naocznie sprawdzić "czym to się je". I stwierdziłem że jest jeszcze gorzej niż wszyscy opisują, Na pierwszym planie zobaczyłem filtr paliwa (mam 1.5 dci) który skutecznie blokuje dostęp do reflektora. Ale gimnastykując się trochę udało mi się obmacać reflektor z góry po zdjęciu plastików przykrywających komorę od góry. Na szczęście nie musiałem wymieniać żarówek :mrgreen:. Ale wymiana nocą, przy deszczu lub śniegu to musi być prawdziwy HardCore :evil:

Ja już po wymianie. od strony pasażera nie było żadnych problemów, robota 5 min ale od strony kierowcy to prawdziwa udręka. Zabudowana chłodnicy klimatyzacji skutecznie utrudnia dostęp do reflektora przeciwmgielnego. Ale juz jestem po wymianie :mrgreen:

założyłem NARVA Range Power White H1- 15 zł szt.- Ładniutkie białe światło

Chciałem Philipsa ale ciężko było zdobyć od zaraz.

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie. ;-)

Ja mam 1,9 i dostęp tylko poprzez dziury w nadkolach - gdy zmieniałem od strony pasażera żarówkę to wyskoczyła mi dociskowa sprężynka, a ponieważ po omacku nie mogłem jej założyc to odkręciłem nadkola i wszystko co się dało. Teraz mając za sobą takie przejścia wiem jak to zrobic w miarę bezboleśnie - ale oby nasze żarówki świeciły wiecznie !!!

A jak się dostać do żarówki halogenu w Megane II?

Wjeżdżasz na kanał. odkręcasz 3 śruby nr 10 które trzymają dolną osłonę silnika, oraz plastiki pod zderzakiem. I wymieniasz. Czas wymiany dla ślimaka ok 10 min. :mrgreen:

W Meggi II jest to H11. Swoją drogą wejdź na Allegro, wpisz halogen megane II i obejrzyj wyniki. Wszystko jak na dłoni. Mocowanie przynajmniej na dwa wkręty. W 364-Megane8.pdf strona 18 (wers pl) masz sposób demontażu. Pdf-y na klubowym FTP-ie. :mrgreen:

A ja tak w temacie tego FTP , ja się na niego dostac ?

Oczywiście jeśli jesteś bezpośrednio podpięty do netu. Jeśli jesteś w "sieci domowej" wpięty za kompem udostepniajacym net to odpuść sobie. Zaloguj się do FTP-a na kompie udostepniającym i po bólu. :->

a wiecie Panowie jak wymienic zarowke w megance II (2006)swiatlo mijania ale ktore w soczewce sie znajduje;/

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się