Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

 

Ostatnio padła mi żarówka halogenowa w przednim reflektorze.Megane II.

Troszkę się nagimnastykowałem z wymianą, ale wymieniłem.

Cóż. ten inżynier-konstruktor,co można go tak nazwać,co wymyślił taki

dostęp do żarówek,to powinien chyba dożywocie dostać za tak skomplikowane dojscie

do żarówek.

Ponadto, wymiana żarówki świateł pozycyjnych graniczy z cudem.

W jednej ręce trzymać oprawkę i wciskać żarówkę.Normalnie cudo techniki.

 

Acha,jeszcze najważniejsze.Bez demontażu koła się nieobylo.

 

Czy ktoś z kolegów ma może jakiś "patent",(swój sprawdzony sposó:mrgreen:

na zręczne i szybką wymianę żarówki??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Focusie trzeba akumulator wyciągać i teraz teoretyzując policja w nocy na drodze, kobiecie jest w stanie zabrać dowód. Nawet gdyby miała kilkanaście zarówek zapasowych oni nie mają pojęcia, ona tym bardziej a ASO pozamykane. Nic tylko pozostaje wzwać pomoc drogową, najlepiej asistance Forda a potem rachunek przedstawić konstruktorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wątpliwą pzryjemność wymiany żarówek niestety po obu stronach w odstepie 3 tygodni. Udało się bez ściągania koła. Wykonywałem tą operację klasycznie, nic nowego nie wymyśliłem. Najlepiej byłoby mieć rękę zginaną co najmniej w 3 miejscach na odcinku od łokcia do nadgarstka. Ciekawe jak wymieniaja w serwisie i ile to kosztuje? Chciałbym dorwać tego, co to zaprojektował :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a jak to jest z meganka z 2002roku. Tez mi padła.

 

trzeba od strony nadkola? i sciagac kolo?

 

Otwierasz maske odpinasz wtyczke od reflektora (miejsca mnostwo) sciagasz kolnierz gumowy i wyciagasz zarowke. Potem wkladasz nowa i wszystko w odwrotnej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z meganka z 2002roku. Tez mi padła.

 

trzeba od strony nadkola? i sciagac kolo?

 

Otwierasz maske odpinasz wtyczke od reflektora (miejsca mnostwo) sciagasz kolnierz gumowy i wyciagasz zarowke. Potem wkladasz nowa i wszystko w odwrotnej kolejnosci.

 

Pewnie nie opisalem dobrze mojego problemu.

Mi chodzilo o zarówke w halogenie przeciwmgielnym na dole autka w zderzaku.

Nie wiem jak sie tam dostac. probowalem od spodu odkrecilem jedna sróbke, halogen byl luzno ale do wyciagniecia to bylo daleko?

 

A mozna sie tam dostac od nadkola?

 

Jezeli by ktos wiedzial jaka tam idzie zarówka to bede wdzieczny, chcialbym kupic jakies lepsze odrazu(philipsy) ale nie wiem jaki tym tam idzie.

 

prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meggi II jest to H11. Swoją drogą wejdź na Allegro, wpisz halogen megane II i obejrzyj wyniki. Wszystko jak na dłoni. Mocowanie przynajmniej na dwa wkręty. W 364-Megane8.pdf strona 18 (wers pl) masz sposób demontażu. Pdf-y na klubowym FTP-ie. :mrgreen:

post-95-1172408168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!