Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

No i zaliczyłem drugą wymianę żarówek od pozycyjnych z przodu i chyba doszedłem do wprawy, zajęło mi to ....... 5 minut, łącznie z ponownym założeniem wewnętrznych dekielków, co było chyba najtrudniejsze w tym wszystkim. Pozostałych żarówek z przodu jeszcze nie wymieniałem i mam nadzieję, że nie będę za szybko musiał tego robić.

Dobrze, że mam małe dłonie, to trochę pomaga:lockd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam największy problem z ułożeniem H7-ki, mimo iż teoretycznie wiem jak powinno być. Przerabiałem to już tyle razy, że na myśl o ponownej wymianie, lekko mnie skręca wewnątrz :-) Przy H7 zdarza się również, że wtyczki się stopią i wtedy jest większy problem (ja jestem już po wymianie obydwu). Dekielek, o którym wspominasz, to ten nakręcany na gwint? Widzisz, akurat ja z tym nie miałem problemu :-) Za to nigdy nie wymieniałem pozycyjnych.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekielek nie na gwint, zakładany na wcisk, gumowy, ten który zabezpiecza od wewnątrz lampę z żarówką od pozycyjnych i żarówką od drogowych, ta guma mi się odkształca do środka i ciężko wchodzi, ale jakoś wskoczyła na swoje miejsce i jedna i druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich :D Szukałem trochę po forum ,ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem....Niestety naszedł czas wymiany żarników w ksenonach,wiem póki co tyle,że czeka mnie zdejmowanie zderzaka :27_sunglasses: Pytanie,co dalej ? Może ktoś z Was już to przerabiał i chce się podzielić ze mną wiedzą praktyczną :P Na co trzeba uważać,żeby czegoś nie popsuć i jak w ogóle się dostać do żarnika :?: Pomocy bo mam samochód ślepy na jedno oko :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tymek_pn Zdjęcie zderzaka to prosta robota, do wymiany żarników wystarczy go tylko odchylić w dół, tzn zdemontować górę i boki. Podnosisz maskę, demontujesz osłone pasa przedniego (jeśli posiadasz), wyciągasz 4 zapinki w zderzaku oraz po jednej z mocowania górnego lampy. Od strony nadkola z lewej i prawej strony odkręcasz nadkole od zderzaka górna i dolna śruba (ja mam tam akurat torx t20). Następnie zderzak wypinasz ze ślizgów spod lamp i wyciągasz górę zderzaka z pasa przedniego i zderzak się oprze o ziemię (proponuję coś pod niego podłożyć). Do samych lamp jest torx t30 proponuje z przedłużką do dolnej śruby. Są po 3 torxy na lampę. Po odkręceniu ściągasz lampę i odpinasz wtyczkę ;) Ściągasz dekiel, odpinasz przewód od startera na xenonie, ściągasz sam starter przekręcając go bodajże w lewo (nie pamiętam teraz) i masz dostęp do żarnika. Sam żarnik ma swój punkt ustalający na który musisz ustawić, z resztą jak każdą inną żarówkę czy H7 czy H4 ;)

 

Mam nadzieję że chociaż trochę Ci rozjaśniłem sytuacje ;) Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że jak już wyciągasz to wszystko, to warto (według mnie przynajmniej) wymienić od razu żarówki od kierunkowskazów i mieć później spokój na długi czas ;) Na wszelki kup sobie także parę spinek zapasowych, dość łatwo je uszkodzić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymiana H7 zwłaszcza od strony kierowcy na początku może wydawać się trudna. Z każdym następnym razem jest lepiej. Wszystko da się zrobić w 15 minut oczywiście jeśli nie zleci nam sprężynka mocująca żarówki :)

Żarówkę W5W udało mi się wymienić w 10 minut, ściągnąłem tylko dekielek od nadkola i dekieliek od żarówek. Wystarczy chwycić ją jedną ręką, wyciągnąć (trochę pokombinować żeby ją wyciągnąć), włożyć nową i włożyć spowrotem tam gdzie była. 

Dwie żarówki udało mi się wymienić bez wyciągania czegoś więcej niż tylko dekielka od nadkola i dekielka od żarówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja w poprzedniej?megance 2 po prostu wycialem mocowabia dolne lamp przednich i raz dwa gornymi srubkani wyciagalem lampe i moglem wsio wymieniac a nie meczyc sie przez te dekielki od tylu dobrze ze w nowszych megankach juz zrobili jak powinno?byc zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na facebookowym Klub Renault Megane Polska jest dużo pozytywnych opinii o tych żarówkach, ale wadą jest krótka żywotność, coś kosztem czegoś, ja osobiście wymieniłem ostatnio marketowy chłam na Osram Night Breaker Silver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dobry wieczór! Pierwsza wymiana xenonow, wyszło mnie to w sumie 2,5h ale nie dlatego że to takie trudne (chociaż wymiana żarówek w porównaniu z Passatem B5 to dramat :D, zwalanie zderzaka żeby wymienić żarówkę rozwaliło mi mózg) tylko dlatego że po wymianie nadal nie pali mi Xenon po stronie pasażera. Nowe żarniki Osram, przetwornice zamienione miejscami więc to odpada, bezpieczniki sprawdzone. Nie mam już pomysłu ani doświadczenia z xenonami więc liczę na jakieś dobre słowo i może mała poradę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Posiadam Renault Megane 2 2003r. Wyciągnąć żarówki H7 i założyć nowe to jest 5min roboty przy uprzednich 15, 20 min spróbowania po raz pierwszy. Wystarczy po stronie której się robi odkręcić kołami do zewnątrz tzn. z prawej strony kołami maksymalnie do prawej i analogicznie z lewej. Co prawda po prawej jest mniej miejsca ale i tak cała ręka wchodzi i elegancko się tam "pracuje" nawet lewą ręką. Poza tym polecam zamontować do tego właśnie auta żarówki ledowe :) kształt lampy pozwala na fajna linie odcięcia światła i nie "pierze" tak bardzo po oczach kierowców z naprzeciwka :) natomiast poradnik z postu wyżej fajny, dużo mi pomoże bo chce wymienić H7 ledowe i H1 zwykłe  na obie ledowe tylko mocniejsze i obie z tej samej firmy. Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!