Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie/trzask z tyłu, którego nie można zlokalizować


Rekomendowane odpowiedzi

Auto nowe (2015), ASO nie dało rady, ale podejrzewam, że nie udało im się tego uzyskać.

Od czasu do czasu coś stuknie z tyłu. To nie zawieszenie, bo słychać wyraźnie w środku z tyłu, podejrzewałem klapę ale ASO klapę regulowało i nic nie znalazło.

Hałas jest...hm.. dziwny... nie jest to jakieś grzechotanie tylko pojedyncze stuknięcie albo trzaśnięcie (może szyba pracuje, hgw). Najczęściej jak zjeżdżam jednym kołem z krawężnika, ale podczas normalnej jazdy też się zdarza, na gwałtownej nierówności (ale już jak jest "leżący policjant" to jest cisza).

Macie jakieś pomysły? To na pewno nie jest nic co wala się po bagażniku, bo wywaliłem wszystko łącznie z kołem zapasowym i dalej to samo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dokładnie to samo, ale w hatchbacku. Jak zjeżdżam z krawężnika to coś jakby trzeszczy. Miałem już nawet wywalone wszystko z bagażnika razem z kołem zapasowym i nadal to samo. Mam wrażenie jakby klapa trzeszczała lub coś w klapie, może zawiasy. Na początku próbowałem to zlokalizować, ale teraz już się przyzwyczaiłem bo z krawężnika zjeżdżam może raz w miesiącu hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi - jutro sprawdzę roletę. Jest jedno miejsce jak jadę gdzie zawsze mi "trzaśnie" więc będę miał odpowiedź. Co ciekawe najczęściej trzaska (oprócz krawężnika) jak jest nierówność a jak akurat skręcam w prawo.

 

Edit

Jeszcze mi się przypomniało, że kiedyś jak zamykałem klapę i nie złapałem za uchwyt tylko za tę plastikową blendę to też podobnie (tylko podobnie) trzasnęło.

I wtedy próbowałem zlokalizować szarpiąc ją na różne strony, ale już nie udało mi się powtórzyć....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem temat o megane III ja mam fluence z 2015 ale auto bardzo podatne na skręcenia karoserii tzn za mała sztywność. Mi stuka przy słupku b kierowcy i czasem z tylu po prawej w momencie zjazdu np lewym kołem jak równo oba idą to nic się nie dzieje. W sumie uważam to za niedoróbkę renaulta poprzednio miałem logana i można powiedzieć był pancerny :D, ale problem z odsprzedażą zraził mnie do dacii (miał być duster). Co do tych stuków, gdzieś na forum forda pisali o rozebraniu słupka i uderzeniu młotkiem w celu zgięcia blachy co by usztywniło ją trochę ale nie eksperymentowałem narazie nie przybiera to na sile, stale w tych samych warunkach pozdrawiam

Edytowane przez NoAh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też takie coś występuje w hatchbacku. Zauważyłem, że to się zdarza jeśli przed jazdą otwieram klapę - wtedy prawie zawsze raz coś z tyłu stuknie. Jak jadę bez otwierania bagażnika przed jazdą, to jest cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, MIII ph II coupe, po każdym zamknięciu bagażnika, po kilku sekundach, daje się wyraźnie słyszeć "tępy stuk", tak jakby zaskakiwała jakaś zapadka. Dzieje się to niezależnie od tego czy system free hand już zamknął samochód czy nie. Czasami zdążę zrobić od samochodu kilka kroków i to stuknięcie wyraźnie słychać. Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!