Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła mijania ciągle się świecą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze światłami w moim grand scenicu iii, otóż nie chcą się wyłączyć. Nie reagują na manewry manetka, cały czas się palą nawet po odłączeniu zapłonu. żeby akumulator się nie rozładował, po prostu odlaczylem z "klemy". Jaki może być problem tej awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się stało tak nagle? A co jak zamkniesz auto z karty - nadal się palą? Przychodzi mi do głowy czy może w jakiś sposób nie włączyła się funkcja "odprowadzania do domu" ale tak naprawdę nie wiem czy było coś takiego w naszych autkach. Ja swojego mam z krajów skandynawskich i również światła nie reagują na ruchy manetką ale po wyłączeniu zapłonu gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś jest nie tak z czujnikiem zmierzchu. Jeśli jest włączona automatyka, to manetką jedynie zmienisz na pozycyjne. Funkcja oświetlenia drogi do domu uruchamia się poprzez pociągnięcie manetki od świateł do siebie na zgaszonym silniku i wyłączonym zapłonie. Winy upatrywałbym w czujniku zmierzchu i automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z manetka to sprawdzę, może faktycznie coś się skleiło. Czujnik zmierzchu nie reaguje na światło, próbowałem z latarka i na dworze w słoneczku ale nie reaguje. Na funkcję odprowadzania do domu to ustawiam różne długości czasu świecenia i też nic. Jak zamykam z kluczyka to też się ciągle świecą. Na chwilę obecną to nie wiem co dolega. Poszukam bezpieczniki od zmierzchu, może Ktoś z Was wie który to, a jak nie to diagnostyka komputerem mi pozostaje

 

Dodano: 06 mar 2016 - 14:21

Witam. Rozwiązałem problem z ciągłym paleniem się świateł mijania, otóż wymieniłem, nie wiem jak to profesjonalnie się nazywa, moduł w komorze silnika gdzie się wpina bezpieczniki. Na chwilę obecną wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!