Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum/huczenie podczas jazdy


pajdziku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeszukałem trochę forum, pod kątem mojego problemu. Znalazłem dużo informacji, jednak w moim przypadku jest nieco inaczej.

Od pewnego czasu (może 2 tygodnie), nasila się odgłos szumu z przodu samochodu. Z początku myślałem, że jest to łożysko, więc oddałem samochód do mechanika. Nie mówiąc nic o moich przypuszczeniach. Odbierając samochód, dowiedziałem się, że zostało wymienione lewe łożysko z przodu. Po wymianie, zapłacie i przejechaniu 100 metrów, zauważyłem, że jest bez zmian, no to z powrotem do warsztatu. Na co usłyszałem, że to widocznie musi być skrzynia, na pytanie dlaczego w takim razie zostało wymienione łożysko nie dostałem odpowiedzi, no ale ok.. Co prawda, w tamtym roku zauważyłem wyciek ze skrzyni, jednak koszt jej uszczelnienia mnie przeraził, a dodatkowo dowiedziałem się, że ten wyciek to nic poważnego.

 

Pojechałem do innego mechanika, w celu potwierdzenia, tutaj nie mówiłem nic na temat skrzyni, aby zobaczyć, czy diagnoza będzie taka sama. Tam na miejscu, dowiedziałem się, że gumowe osłony z lewej strony (wewnętrzne jak i zewnętrzne) są do wymiany. Stwierdziłem, że w tym miesiącu niestety mój budżet się skończył i naprawie to w przyszłym miesiącu.

 

Odgłos jest taki sam przy skrętach, dodawaniu, odejmowaniu gazu, jeździe na luzie, czy ze wciśniętym sprzęgłem - cały czas odgłos jest taki sam, posuwisty, delikatnie metaliczny szum/huczenie, tak jakby zależało to od obrotu kół. Najbardziej słyszalny jest przy prędkości 35-45km/h potem też go słychać, ale mniej, niezależnie od biegu.

 

Pytanie do Was, czy odgłosy te mogą być spowodowane wyciekiem spod osłon, o których mówił mechanik? Ich kształt to tak jakby stożek zwinięty w harmonijkę.

Czy być może zakładać najgorsze, że pierwszy mechanik (niezbyt przekonujący) miał rację i niestety szykuje się powoli rozsyp skrzyni? Tutaj jeszcze planuję dokupić olej do skrzyni Elf TRX i dolać, zobaczę czy odgłos się zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś żeby to huczenie trochę zmniejszało lub zwiększało intensywność przy pokonywaniu zakrętów? Na przykład trochę głośniej jest jak jedziesz (z jakąś trochę większą prędkością) lewy zakręt, a chociażby ciszej gdy prawy? Ja jeszcze nigdy słuchowo nie trafiłem z łożyskiem, zawsze tam gdzie myślałem, że hałasuje to było dobrze, a problem stanowiło zupełnie inne łożysko :) Co do tych osłon to masz na myśli przeguby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś żeby to huczenie trochę zmniejszało lub zwiększało intensywność przy pokonywaniu zakrętów? Na przykład trochę głośniej jest jak jedziesz (z jakąś trochę większą prędkością) lewy zakręt, a chociażby ciszej gdy prawy? Ja jeszcze nigdy słuchowo nie trafiłem z łożyskiem, zawsze tam gdzie myślałem, że hałasuje to było dobrze, a problem stanowiło zupełnie inne łożysko :) Co do tych osłon to masz na myśli przeguby?

Tak jak pisałem w pierwszej wiadomości, huczenie nie zmienia intensywności ani przy hamowaniu, ani też przy skręcaniu w żadną stronę.

Najbardziej słychać to przy prędkości 35-40km/h. Odgłos jest taki jakby coś się obracało i było to głośniej słychać.. (Ciężko opisać odgłos pisemnie..).

Co do tych osłon to masz na myśli przeguby?

Wydaję mi się, że to osłony przegubu. Wyciek jest po obu stronach (od strony kół oraz "silnika"), zakończonych gumową osłoną.

 

P_r_z_e_m_o

Tak też zrobiłem w dniu wczorajszym jak tylko przyszedł mi olej do skrzyni: http://allegro.pl/show_item.php?item=5931681982

Zalałem jedną butelkę (niecałą) i było dość, bo zaczęło się przelewać, jednak odgłos nie ustąpił, jak było słychać tak dalej słychać.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!