Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki parkowania przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie 

uszukałem się ale znalazłem 

ściągał ktoś zderzak z swojego ph III bez czujników ? są od środka mocowania na czujniki ?

sporo aut ma mocowania wystarczy tylko dziury wywiercić pod czujniki 

 


 

czujnik II.jpg

czujnik.jpg

Renault-Megane-2014-1600-0a.jpg

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Wiem że upłynęło trochę czasu ale czy udało się ogarnąć temat? Bo sam mam megane 3 z parktronikiem ale z przodu było uderzone i założyli ramki bez czujników z boku i z przodu są w zderzaku dziury. Pytanie jest takie czy czujniki na przód są takie same jak na tył? Czy czujniki z tyłu nie będą działały jeśli brak przednich? Bo na razie tył też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia moge napisać, że nie będzie działać dopóki nie zamontujesz wszystkich czujników. Nawet wyłączenie w zegarach czujników przednich nie spowoduje działania tylu w tym przypadku.

Co do samych czujników - załozone były u mnie rożne (oryginalne, ale nr miały inne) i działało. Jedynie musisz zwrócić uwagę na to, ze niektóre czujniki sa proste a inne z 'kolankiem' - to przy mocowaniu będzie miało znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że miałem już czujniki nowe i założone na przód ale przyszły z nissana a nie z renault. A system nie zadziałał . Wiem że głośniki są sprawne bo załączałem programem i dzwięk był. Po podłączeniu czujników zniknął błąd parktronika po załączeniu przednich ale dźwięku brak. Czy pyclipem mogę coś podziałać? Bo niedawno zakupiłem elm i jestem w fazie testowania programiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2020 o 15:00, jareczek1979 napisał:

ale przyszły z nissana a nie z renault.

Większe znaczenie ma czy przyszły z Valeo czy z Boscha

Od pewnego momentu zamiast Valeo zaczęli montować Boscha (zmienił się też moduł parkowania, np w Clio IV ph1 było Valeo a ph2 Bosch)

Zakładam, że Ty powinieneś mieć Valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tyłu są Valeo. I przyszły też z Valeo ale nie mogłem znaleźć takich numerów w gogle. A co do aktywacji a pyclipie? Mam zamiar jutro się trochę pobawić. Może da radę odłączyć przednie i tylne ożyją? Albo dźwięk jest programowo wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2020 o 15:00, jareczek1979 napisał:

Po podłączeniu czujników zniknął błąd parktronika po załączeniu przednich ale dźwięku brak

A nie masz po prostu ściszonych albo wyłączonych w menu licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!