Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś żona poinformowała mnie, że spaliła jej się żarówka od światła STOP w lewej lampie. Poszedłem, odkręciłem śrubki, a lampa ani drgnie, więc odpuściłem i postanowiłem zapytać kogoś tutaj, by niczego nie połamać. Więc dwie śrubki, to już wiem, ale czy coś jeszcze muszę zrobić, by dostać się do żarówki ? Bo w sumie najpierw muszę ją wyciągnąć, by wiedzieć jaką kupić. Pozdrawiam i dzięki za konkretne i rzeczowe odpowiedzi.

Edytowane przez EnzoZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jakie śruby odkręcałeś - więc po kolei. Od środka bagażnika należy na wysokości lampy wyjąć zaślepkę znajdującą się w boczku bagażnika. Za nią jest śruba taki plastikowy motylek, należy go wykręcić. Następnie wykręcamy 2 śruby trzymające lampę od zewnątrz. To wszystkie sztywne mocowania, ale żeby wyjąć lampę potrzebujemy coś z twardego plastiku w miarę cienkiego, żeby dało się delikatnie włożyć pomiędzy lampę a tylni błotnik. Delikatnie podważając najpierw wyżej a później niżej lampa wyskoczy. Musisz ją przytrzymywać, żeby nie podrapała ci lakieru. Chodzi o to, że lampa ma jeszcze twa bolce z kulkami na końcu, które wskakują w specjalne mocowania. Po wyjęciu lampy rozłączasz kostkę wyciągasz wkład z żarówkami i wymieniasz.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu trzeba, z ciekawości zajrzałem do instrukcji obsługi

Trzeba takową instrukcję posiadać, więc dzięki za odpowiedź.

 

Na pewno nie zajrzał , cwany na łatwizne idzie ,

Jak byś czytał mój post, to byś wiedział, że sruby odkręciłam. Nie dopisałem tylko, że lampa górą z kołka wyskoczyła. Więc Tobie również dzięki za rzeczową podpowiedź.

 

Następnie wykręcamy 2 śruby trzymające lampę od zewnątrz.

Domyślam się, że to te dwie zewnętrzne śruby od strony klapy bagażnika wykręciłem, ale nie wiedziełem o tym plastikowym motylku, o którym pisałeś, więc zaraz jak żonka przyjedzie, to zejdę i postaram się to zrobić. Dzięki Sotis.

 

Dziś podszedłem do tego tematu raz jeszcze i przeszukałem bagażnik za tyą plastikową zaślepką, której nigdzie nie znalazłem. Dlatego poluzowałem śruby i wyszarpnąłem lampę, która dziś wkońcu wyszła, więc po wymianie żarówki postanowiłem zrobić fotkę. Zostawiam to dla potomnych jak to się mawia na innym forum.

Czerwonym zaznaczyłem kołki ustalające w lampie i gniazda w błotniku, a niebieskim otwory na śruby w lampie i plastikowe kołki na gwint śruby.

post-86880-0-69065100-1455739713_thumb.jpg

Edytowane przez EnzoZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój opisy tyczy się wersji GRAND

No włąśnie mój to zwykły Scenic, ale i tak dzięki za jakiekolwiek wskazówki dotyczące samego tematu, a nie instrukcji, czy braku chęci do obadania tematu. Raz jeszcze dzięki Sotis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten sarkazm?

 

A po co była ta docinka "W tym modelu trzeba, z ciekawości zajrzałem do instrukcji obsługi" Wystarczyło po koleżeńsku napisać po przecinku "odkręcić dwie śrubki i pociągnąć lampę". Pozdrawiam i kończę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!