Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence 1.6 16V LPG montaż - ocena


Przemo.Wo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

 

to mój pierwszy post na forum, chociaż wcześniej już śledziłem posty przed rejestracją, więc przystępuję do aktywnego uczestnictwa ;) W styczniu tego roku kupiłem Renault Fluence 1.6 16V 110 KM, rok produkcji: 2010. Jest to moja druga Renówka, bo pierwsza to zasłużona Meganka Classic 1, 1.4 16V, rok produkcji 1999, która jeszcze posłuży szwagrowi. Skuszony potencjalnymi oszczędnościami, tydzień temu założyłem do Fluenca instalację gazową: reduktor ACR01, sterownik Stag Q-Next, wtryskiwacze Hana (tak wynika z dokumentów, która właśnie przejrzałem, a zgodnie z ustaleniami z gazownikiem miały być wtryskiwacze Barracudy). Zaniepokoiło mnie to, że gazownik porządził się i założył te wtryskiwacze Hany bez konsultacji ze mną. Zanim rozmówię się z nim, chciałem się zapytać, jak oceniacie jakość montażu, bo ja się kompletnie nie znam na LPG, czy są to wtryski pojedyncze (bo takie miały być), czy na tzw. listwie? Czy ze zdjęć widać czy są to Hany, czy może jednak Barracudy, a pomylił się w dokumentacji. Może działam trochę paranoicznie, ale wyznaję zasadę ograniczonego zaufania do ludzi, którzy grzebią przy moich samochodach.

Pozdrawiam!

post-89179-0-34119800-1456177463_thumb.jpg

post-89179-0-30756300-1456177476_thumb.jpg

post-89179-0-99216300-1456177497_thumb.jpg

post-89179-0-63722300-1456177530_thumb.jpg

post-89179-0-07175300-1456177551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to zrobione bardzo dobrze. Nie wiem jakie to wtryskiwacze ale są porządnie założone do części kolektora aluminiowego, a nie jak wszyscy idą na łatwiznę i montują do części plastikowej. Niektóre kolektory w tej części aluminiowej już posiadają oryginalne miejsca gdzie powinna być wwiercona dysza gazowa.

Ale jest i druga strona medalu, w tym konkretnym przypadku kolektor aluminiowy powinien być wymontowany z silnika i wiercony na stole. Wiadomo z jakich powodów - opiłki. No i oczywiście nowe uszczelki. Jak znajdziesz gdzieś na spodzie pod silnikiem opiłki aluminium to wiadomo że zabrakło profesjonalizmu :bash:

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski są pojedynczo a nie w listwie.

Nie kojarzę plastikowych adapterów dla hany więc być może jest Barracuda (ale nic sobie nie dam obciąć za to).

Może być tak, że założył Ci Barracudy ale zestawy Staga mają homologację z hanami więc tak wpisał w papierach.

Jak kolektor ściągany to dobrze to wygląda.

 

Gdzie jest reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż wtrysków poprawny, prawidłowy. Obie marki wtryskiwaczy ok, są to wtryskiwacze pojedyncze z adapterami czyli jest ok. Reszta elementów, typu reduktor, butla, korek jest ok? Kolektor raczej ściągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!