Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RDS/TMC w Polsce w TomTom


Rekomendowane odpowiedzi

clipem nie da się skasować danych

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

na jednym z rosyjskich forów wyczytałem że serwisy mają "recovery sd card" - kartę która nawet uwaloną nawkę recoveruje pytanie tylko czy ktoś ma tutaj dostęp do takiej karty z wersją starszą niż 9.45? Dlaczego starszą - ponieważ nowsze szyfrują całego flasha i jest kiszka na maksa.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

także pewnie wszystko działa jak należy

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

łatwo sprawdzić czy działa - bez zaplanowanej trasy wciskamy na joy'u guzik INFO/ROUTE i pojawia się nam mapa z naniesionymi utrudnieniami. Jak jest zaplanowana trasa jest nieco trudniej MENU/SET -> Informacje drogowe -> Pokaż mapę

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, mnie chyba powiesi bo już nie wiem czy to ja źle piszę czy niezrozumiale.

Co do Twojego trzymania kciuków Pawle - sytuacja wygląda bardzo źle a może nawet beznadziejnie. Poziom użytych zabezpieczeń jest na poziomie paranoidalnym - ktoś się musiał wkurzyć, widać to ewidentnie.

 

Widzisz, jak chcesz to potrafisz a Prezes nie jest taki zły i nie wiesza jak widzi poprawę. Dziękuję. <ok> :)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem ten plik do tt live do folderu z mapą i pokazalo mi brak map a jak skopiowalem na karte to nie dziala nic pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie działał z live tylko nie ma jak tego zrobić otóż:

- tt live ładuje system i inne pliki ze swojej pamięci flash a nie z karty (tylko mapa oraz aktualizacja jest ładowana z karty),

- w aktualizacji znajduje się między innymi plik ttsystem który, zawiera kompletny system plików ext2,

- tenże system plików zawiera między innymi plik mctx.dat (więc można próbować podmienić na "nasz"),

- tenże system nie jest tylko zapisany ale również podpisany cyfrowo :) i zmiana w nim czegokolwiek wymaga znania co najmniej klucza którym jest podpisany,

- więc możnaby podmienić bootloader który każe sprawdzać cyfrową sumę kontrolną w montowanym systemie plików tylko że .... bootloader też jest podpisany i obecny bootloader nie podmieni siebie na taki który nie jest podpisany,

- trochę koło się zamyka,

jak ktoś wie co to jest u-boot i zna trochę low-level linuxa to zapraszam,

Edytowane przez deadbeef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mój Carminat odbiera sygnały TMC bez problemu. Jednak od niedawna zauważyłem, że nie działa opcja "Pokaz ruchu drogowego". Mimo zielonego kółka, na mapie Czech i Austrii nie widać żadnych zdarzeń drogowych. Przedtem było inaczej. Czy ktoś może wie dlaczego? Jeżdżę głownie we Wrocławiu, ale zawsze miałem funkcjonujący pokaz ruchu.

 

Dodano: 11 mar 2017 - 13:51

Piszę dokładniej: W moim Carminacie (bez LIVE) nie działa opcja "Pokaż ruch na trasie", mimo, że naprowadzenie jest włączane i kółeczko jest zielone. Plik "mctx.dat" nie pomaga. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie niestety wgranie tego pliku na kartę pamięci nie uruchomiło opcji TMC (wcześniej nie miałem tego pliku na karcie). I to mimo przestawiania z automatycznego wyszukiwania częstotliwości na manualne i wskazanie RMF FM. Macie jakiś pomysł, żeby uruchomić TMC? Mam Carminat bez Live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kataryniarz problem z tym że Live też u mnie nie działa.

Nakombinowałem się strasznie żeby kupić subskrypcję (udało mi się w końcu po zarejestrowaniu konta tomtom z niemieckim adresem) i myślałem że najgorsze już za mną, niestety myliłem się, okazało się bowiem że usługi tomtom live były nieaktywne ponad 2 lata i w takim przypadku karta sim zostaje dezaktywowana bez możliwości ponownej aktywacji - inf z support tomtom.

Dla tego skupiłem się na uruchomieniu TMC ale jak widać z tym też kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!