Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RDS/TMC w Polsce w TomTom


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ustawił może te wiadomości TMC?? U mnie ustawiłem częstotliwość RMF czy Radio Zet kropka zielona się pokazała i po wyłączeniu navi do tej pory się nie pokazała. W południowej części Polski to działa a w centrum jakoś nie che. Czy ktoś może rozwiązał ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

x

Przetestowałem u siebie na Lagunie Coupe ten plik (mam Carminat TomTom bez live), ale nic to nie dało - nadal mam ikonkę autka ze strzałką. Ręczna częstotliwośc na RMF nic nie dała - jest informacja, że nie znaleziono stacji radiowej (choć RMF odbiera na tej częstotliwości bez problemu).

x

Myślicie, że jest to spowodowane faktem, że auto było ściągnięte z Holandii i na karcie TT mam w pliku traffic.dat opis: 

NAVTRAFFIC
NTweu
A01551409D01C..... (itd)

Gdzieś doczytałem, że "NTweu" to mapy na europę zachodnią. Mapy na Polskę są, w całkiem niedawnej aktualizacji.

Czy aby zadziałał TMC muszę zakupić mapy na Polskę (EU środkowa)? Na stronie TomToma informacja nt. TMC wygląda tak:

x

Cytat

RDS-TMC

Usługa RDS-TMC jest dostępna w następujących regionach:

Uwaga: z usługi RDS-TMC można korzystać jedynie w regionie, w którym zakupiono urządzenie.

x

Dziwne jest też to, że poniżej tego nie ma Polski jako kraju z usługą TMC.

x

Ktoś pomoże i wyjaśni mi to?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio zauważyłem toTMC nie wszędzie działa. Działa na obwodnicy GOP i jak się jedzie nad morze. Kiedyś dzwoniłem do TT to pani odpowiedziała, że usługa TMC w Polsce nie działa. Natomiast jak byłem ostatnio w Zakopanem to TMC działało bo ściągał sygnał z nadajnika z kraju w którym to działa. Czechy, Słowacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Wrzuciłem tomplayer v0240b5 Carminat TT na sd i poszło. Po włączeniu radia kilka sekund klepsydra i działa, choć bez dźwięku.
Po wyłączeniu radia i zamianie karty na tą z mapami, przestał działać joystick. W tym momencie przy karcie z tomplayerem joystyck działa, a z kartą z mapami nie. Formatowałem kartę z mapami, ściągałem z tom tom za pomocą tom tom home nowe pliki z mapami i bez poprawy.Może ktoś 
miał taki kłopot a może ktoś z was wie jak sobie poradzić z problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej,

Czy TMC dalej działa w Polsce w 2024? Mam zieloną kropkę, ale w menu opcje sprawdzenia zdarzeń na drodze są niekatywne.
Nie wiem czy niepoprawnie aktywowałem TMC, czy ta usługa nie jest już dostępna / albo może nie jest dostępna w moim regionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!