Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam zima się kończy, czas pomyśleć o zakupie nowych opon letnich pewnie wielu z kierowców to czeka.

Jakie opony polecacie w rozmiarze 205/60 R16

Edytowano przez aston76

Chyba 205/55 R16 polecam ci falkena ZE914 opona całkiem spoko jeśli nie testujesz v-max na zakrętach bo w tedy opona szybko znika ale jak jeździsz normalnie to daje radę i jest za całkiem fajna kase

Ja mam Uniroyal Rainsport 3 i na nic innego bym nie zamienił.

W Sceniku może być 205/60 R16, zależy od wersji.

W tamtym roku kupiłem sobie Vredestein Sportrac 5 i w porównaniu do poprzednich Continentali są o niebo lepsze. Tyle, że ja mam na lato 17. Dobre opinie słyszałem o Dunlop Blueresponse ale nie jeździłem. Jeszcze też zależy jak, ile i gdzie latasz, do miasta i jazdy taś taś to bez oporów brałbym nawet jakieś nasze rodzime. W poprzednim sceniolu latałem na Dębicy i też było fajnie. Zastanawiam się czy nie zmienić alu na 16 bo opony tańsze i trochę większy komfort na naszych dziurawych drogach.

Czytałem pochlebne opinie o Dunlopach

O Dunlop Bluresponse akurat mogę się wypowiedzieć.

W tamtym roku zakupiłem dwie sztuki Dunlop Sp Sport Bluresponse 205/55R16 91V .Co prawda założone są w Grantour.

I powiem wam że są bardzo dobre!! Bardzo ciche i komfortowe. Do tego przyczepność ich jest na najwyższym poziomie.

Właśnie na dniach dokupuję kolejne dwie sztuki. Wcześniej myślałem aby dokupić jedną Michelin Energy Saver, dlatego że w kole zapasowym siedzi mi właśnie taka, nieużywana.I w planie było założyć Dunlop na przód a Michelin na tył.

Ale rezygnuję z tego pomysłu. Zostaję przy czterech Dunlopach.

Dziś zamówiłem Dunlopy w rozmiarze 206/60 R16 92H do mojego Scenica III 1.9 dci 130KM

Założe pojeżdżę troch i napiszę jak się sprawują

Dunlopy sp sport bluresponse założyłem w ostatnią sobotę. Przejechałem co prawda znikomą ilość kilometrów ale jakoś jestem dziwnie spokojny, że był to dobry zakup :rolleyes: przyszły świeżynki ze znanego sklepu internetowego, produkcja 7 i 11 tydzień 2016. W oczy rzucają się bardzo szerokie rowki na wodę. Wyprodukowane w Polsce ;)

Moje 4515 made in germany

Dodano: 15 kwi 2016 - 21:14

Dunlopy bardzo fajnie trzymają na suchym, są bardzo ciche, na mokrym jeszcze nie jeździłem. Polecam

Panowie podłącze się do wątku mam w swoim Scenicu opony w rozmiarze 16 cali podejrzewam że od nowości (data produkcji 2010) Michelin Energy Saver 205/55/16. Teraz chciałbym wymienić gumy na nowe ale na stronach Panowie piszą że dla mojego autka mogę co najwyżej zakupić opony o profilu 60 bo te z 55 mają ponad 3% różnicy w średnicy od oryginału. Na oponeo dowiedziałem się że według prawa różnica ta może wynieść maksymalnie 2% w przeciwnym wypadku ubezpieczyciel w razie jakiejś kolizji może nie wypłacić odszkodowania:52_fearful:.

Z drugiej strony wydaję mi się że to są oryginalne opony od nowości tego auta (sprowadzone z Niemiec). Wiecie może na jakich oponach Scenicy III opuszczały fabrykę?

Pzodrawiam