Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stuki w silniku 1.4 16v megane 2005


gienek

Rekomendowane odpowiedzi

podczas hamowania silnikiem w zakresie obrotów od 3500 do 3000 z rozrządu dochodźi brzęczenie zaworów Słychac to również przy zmianie biegów w tym zakresie W serwisie zaproponowali wymianę oleju o wiekszej lepkości Przebieg samochodu 40.000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim oleju jeździsz ? skoro 40 000 to bez sensu zmieniać klase oleju i powinni szukać usterki inaczej, noooo chyba że auto jest zalane jakimśolejem klasy przepłuczyn po frytkach wtedy hydrostosy krzyczą "DOŚĆ" ale jeżeli olej markowy trzeba szukać przyczyny inaczej . olej tego raczej nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 1,6 16V w Scenicu 8 w trasie 9,5 w mieście w zimie. Wciskaj gaz max do 2/3 a biegi zmieniaj pomiędzy 2-2,5 tyś obr, uzyskasz troche mniejsze spalanie. Weźpod uwage że jest zima więc krótkie odcinki non stop na bogatej mieszance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1.4 w meganie II spalaja wiecej pali niz 1.6 bo po pierwsze sa jakies starej technologi a po drugie maja mniejsza moc i silnik sie bardziej "męczy" Moj 1.6 spala okolo 9 litrow w miescie a na trasie roznie ale mozna dojsc do 6/6,5. Oczywiscie na trasie to stala predkosc 130/140 bez wiekszego hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w serwisie. pan doradca przejechał się i stwierdził że w tych modelach 1.4 to normalne,ich urok .Już sam nie wiem :mrgreen: Kiedyś miałem malucha z podobnym objawem to mi doradzono żeby kupic sobie dobre radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzis byłem w ASO kolejny raz i okazało się ze te stuki prawdopodobnie pochodzą z spalania stukowego ale sami nie wiedza co mają robić[bo mają już podobny problem wymienili już kilka elementów i dalej to samo] wysłali zapytanie do renault polska czekam na odpowiedż

 

[ Dodano: 2007-04-07, 17:14 ]

odpowiedzi jak nie było tak nie ma ,a stuki dalej sa. może któryś z was spotkał się z podobnym tematem np na forum Francuskim lub angielskim ja bym tam poszperał ale do tego trzeba znać język :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
co myslicie o zużyciu paliwa w 1.4 16V bo mój pali na trasie 7.6 a w mieście średnio do 9l n :cry:

 

a mój 1.4 16V Meg II phase I po mieście wciąga ponad 10 l na 100km :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
36 minut temu, yaeger napisał:

czy udało się rozwiązać problem?

Kolego, opisz swój problem,

Czy przebieg 107 000 km jest aktualny?

Na jakim oleju jeździsz?

Jakie odcinki robisz w większości ; 

   - po mieście?

   - czy trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!