Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5dci dłużej kręci po dłuższym postoju


kris146

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam megane II 1.5dci 86KM o przebiegu 166tyś km. Przy przebiegu ok 135 000 została wymieniona pompa wtryskowa oraz wtryskiwacz na nowe w ASO. W listopadzie 2015 regenerowałem 2 wtryskiwacze oraz kupiłem 1 używany po sprawdzeniu. Auto bardzo fajnie chodzi (czy zimny czy ciepły), problem natomiast stanowi start rano lub po dłuższym postoju ok 5 godzin, wtedy auto zapala zawsze za pierwszym razem, ale kręci rozrusznikiem ok 3-4 sekundy. Potem zapala od "strzała" czy zimny czy ciepły. Winny wtrysk co jest wymieniony na używany? Pomiędzy filtr a pompę CR wstawiłem zaworek zwrotny,ale niewiele to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam taki problem z układem paliwowym-modus kręci ok 4 sekund zanim zapali, zauważyłem pustą gruszkę od układu paliwowego.

Po napompowaniu pali od dotknięcia kluczyka.

Wcześniej wymieniłem zaworki przelewowe we wtryskach-auto jedzie rewelacyjnie.

Gdzie szukać ucieczki paliwa z układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to na kazdej zlaczce mozesz szukac, co moze wkurzyc niesamowicie. Moze zmieniales/ruszales cos przy zlaczkach filtrow. Doraznie mozesz wstawic zaworek zwrotny, pomiedzy filtrem a pompa wysokiego cienienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pustą gruszkę od układu paliwowego. Po napompowaniu pali od dotknięcia kluczyka. Gdzie szukać ucieczki paliwa z układu?

 

Wymienić zaworki w gruszce .Przestudiować; http://megane.com.pl/topic/69585-na-co-szczegolnie-zwrocic-uwage-przy-kupie-megan-ii-do-roku-2006/ i wyciągnąć wnioski , gdyż jeszcze można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po wymianie przewodów przy wtryskach problem zapalania został rozwiązany.

Modus jezdził super, jednak po przejechaniu około 1000 kilometrów znowu zaczął terkotać ( wtrysk lub wtryski ) jak multikar i pojawił się problem z zapalaniem na zimnym silniku... Natomiast pomimo trudności z zapalaniem nie kopci na przy zapalaniu jak przed wymianą zaworków.. Z czterech wtrysków jeden odbiegał stanem od trzech pozostałych. Czy jeden wtrysk może powodować takie objawy?

Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czterech wtrysków jeden odbiegał stanem od trzech pozostałych. Czy jeden wtrysk może powodować takie objawy?
- napisał Kajtex

Jaka moc silnika, z którego roku auto, proszę o więcej danych o wtryskach. Przestudiowałeś temat; http://megane.com.pl/topic/69585-na-co-szczegolnie-zwrocic-uwage-przy-kupnie-megan-ii-do-roku-2006/. Pierwszym i najczęstszym objawem zanieczyszczenia układu paliwowego, opiłkami metalu są Trudności w uruchomieniu silnika . Opiłki potrafią zniszczyć (porysować, zatkać przepływ, zablokować zaworki ) połączenia elementów pompy i wtrysków, gdzie elementy są łączone z luzem rzędu 0,001 mm. Wtrysk paliwa zbyt duży i nieprawidłowy, potrafi wypalić dziurę w tłoku .

 

Cytowanie!!! Tak trudno użyć odpowiedniej ikonki??? Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!