Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie opony letnie wybrać ?


theon74

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swojej Megane mam ContiSportContact5 - świetnie się spisują zarówno na suchym jak i mokrym. 

W drugim aucie (Skoda) w zeszłym sezonie miałem Conti Premium Contact6 - rewelacyjna opona, cicha i super przyczepna, nawet w deszczu jazda z prędkościami autostradowymi z dużym plusem nie robiła na nich wrażenia, w miarę wytrzymałe - zrobiłem latem 30tyś i jest jeszcze ok 3mm bieżnika do TWI w tych które latały na przedniej osi, chociaż już prawie na równo z kropelką (oznaczenie Conti które mówi o odprowadzaniu wody). Tylne może straciły 1 mm.

Jako że wrzucam teraz felgi 18 to zamontuję Conti Sport Contact 6 i zobaczę czy są lepsze od CSC5 z Megany.

Wcześniej się nie dało potestować bo w 2017 były dostępne tylko od 19 cali wzwyż.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Uniroyal Rainsport 3, świetne zarówno na deszczu jak i na suchym :-)

Z doświadczenia wiem, że lepsze opony nowe nawet klasy ekonomicznej niż używane 4-5 letnie o klasę wyżej.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A te  opony ktoś zna? https://www.sklepopon.com/opona-letnia/yokohama-advan-fleva-v701-215-40-r18-89-w-fr-91126

 

To chyba nowość... Do mojej M3 16v (2010) chce kupic felgi (Alutec Ikenu R18, 8", ET35) i szukam czegoś CICHEGO (max 69db) i 215/40 i wychodzi mi TYLKO ta opona... 

 

225/40/R18 trochę się do 110KM jednak boję, że zbytnio zamuli...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał na Twoim miejscu 17, nie wiem jak wygląda stan nawierzchni w stolicy bo krawężniki jak to krawężniki gdzieś są niskie, gdzie indziej podjazd na pół kola. Ale to jest tylko moje prywatne zdanie, ja się zastanawiam nad felgami 17 ale dopiero za rok, jak na razie jeżdżę na 16' i opona standardowa 205/55 chyba, lub 205/50 nie pamiętam. I tak jak żona jeździ to nie ma zbytnio dużo rys na feldze, a wręcz przez te 3 lata i 3 miesiące mogę powiedzieć ze felgi w dalszym ciągu są w bardzo dobrym stanie. Aż tak tragicznie nie wyglądają te oryginalne 16' ale wiadomo 17' by wyglądały dużo ładniej. Zostaje kwesta zakupu oryginalnych felg 17' do tego czujniki do każdego kola i dobre gumy i cala impreza wyjdzie kolo 3 tys zl. Jak na razie mam  zimówki i letnie w bardzo dobrym stanie i szkoda zmieniać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam letnie 205/50/R17(alu) a zimowe 205/55/R16(stal) ale opony mają już 8 lat i w sumie obydwa komplety 65tys (mało jeżdzę, do pracy mi się nie opłaca zwyczajnie...). Opony już stare i łapią poślizgi więc myślę, by i alu R18 kupić na lato a te alu R17 letnie co mam zostawić na zimę... Renault pozwala do Megane III nawet R19. Ale to moje przemyślenia tylko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kwestia spalania przy 18', ale może Cię to w ogóle nie interesować, większe opory toczenia możne się gorzej zbierać auto przy wyprzedzaniu ale nie powinno być aż tak źle, dochodzi do tego profil 18' opon nie wiem jak zawieszenie to zniesie, końcówki drążków itp. ale jeżeli nie jeździsz po wsi a po gładkim asfalcie to powinno być spoko. Z tego co widzę miedzy 16' a 17' nie ma różnicy dalej jest zachowana miara 205/55, jedynie wizualnie koło się powiększa na wysokość a nie ma szerokość. Osobiście bał bym się zakładać 18' bo podczas mojej nie obecności żona jeździ po mieście, w poprzedniej Megane II miałem 17' alu na lato a 16' stalowe na zimę. Jeżeli chodzi o 18' to kwestia pieniędzy za felgi i dobre ogumienie i jak spalanie Cię nie interesuje to czemu nie poszaleć :-) a autko na pewno będzie lepiej wyglądało :-)  (zastanawia mnie jeszcze przekłamanie licznika na 18' felgach bo na 16' w mojej Megane III licznik zawyża o 4 km/h. do tego klocki hamulcowe czy będzie większe zużycie ale to już kwesta stylu jazdy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 205/17/50 które były od początku. Różnicy w komforcie z zimowymi 205/16/55 (stal) nie widzę za bardzo :-)

 

Tu  tabelka z tym co mogę założyć i z prędkościami. Co do spalania to mało jeżdzę, 10tys rocznie więc 0.5L więcej przeżyję :-)

 

A te opony ktoś zna? OPONY YOKO . Cisza jest ważna bo Megane jest MEGA glośne od 100km/h. Będą ją wyciszał w kwietniu bo nie da radę tego hałasu znosić na trasie,.

30118796_10213337767171200_1940574742_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy do wszystkich Meganek III są te same rozmiary jeżeli chodzi o alu 16'. Też z ciekawości szukałem 17' ale nie wiem jakie rozmiary są dla Megane III 1,2 Tce 130KM.

Ja na 16' alu mam te co oryginalnie dostałem Michelin Energy Saver na lato i jestem naprawdę zadowolony :-)  może 17' też dały  by rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że do wszystkich MIII. Ta sama buda, tu się po FL nic w nadkolach nie zmieniło. Zobacz na obrazku dwie pierwsze pozycje czyli Rozmiar Fabryczny i zamiennik R17 - to są oryginalne od Renalult. Jedne i drugie dostałem w salonie Renault jak kupowałem auto w 2010.

Dla 215 i 225 dla R18 robiłem symulację. Na obrazku masz wszystko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Były fabryczne Michelin energysaver a aktualnie wpadły  CONTINENTAL CONTIECOCONTACT 5 205/55 R16 91V z tym że te z licencją AO ( Audii) klasa oszczędności A

co mnie jak dotąd zaskoczyło to CISZA ..niesamowite jak pod tym względem można poprawić akustykę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JarJar82, zamawiałem ze 2 tyg. temu takie same teściowi (a dokładnie Continental ContiEcoContact 5 205/55 R16 91 H, także do 210 a nie jak Twoje do 240 km/h) - aż muszę się przejechać jego samochodem. Wcześniej teść jeździł na podobnych oponkach, tyle że w Meganie II - zrobiłem nim kilkaset km, nie stwierdziłem w zasadzie różnicy w głośności. Może te Twoje Energy Savery były już lekko zużyte :?: Zastanawiam się nad tym co napisałeś, bo w sumie mam w obu Meganach te Micheliny i nie odczuwam dyskomfortu z powodu ich szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!