Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie opony letnie wybrać ?


theon74

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 lat używam Uniroyal Rain Sport 3 i naprawdę spoko opony, ciche, świetne na deszcz no i też ładnie wyglądają jak ktoś na to zwraca uwagę, ale na max 3-4 sezony bo giną w oczach. Teraz są już Rain sporty 5 i z tego co widziałem też mają bardzo dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

25 różnych opon w rozmiarze 205/55R16

 

Chyba biorąc pod uwagę wszystkie możliwe kombinacje z indeksami nośności i prędkości. Strona Conti pokazuje 5 letnich modeli.

 

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

to nie opona w bieżnikachuhp

Wymieniona kilka postów wyżej PremiumContact 6 to jak najbardziej UHP, z tego co pamiętam, miała być hybrydą SportContact 5 i PremiumContact 5.

 

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

liczy się tylko to jak szybko z tej prędkości wyhamujesz

 

Wg testu AMuS z 2019 dla rozmiaru 215/55 R17:

 

sucha nawierzchnia

Hankook Ventus Prime3 - 36,4m,

Continental PremiumContact 5 - 39,2m.

 

mokra nawierzchnia

Hankook Ventus Prime3 - 36,1m,

Continental PremiumContact 5 - 35,9m.

 

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

Argument o braku sensu w zakładaniu porządnej opony do słabego auta w ogóle jest bezpodstawny.

 

Nigdy by mi nie przyszło do głowy odradzać komukolwiek zakupu porządnych opon. Z drugiej jednak strony też nie ma co popadać w paranoję i zakładać do Seicento opony UHP. Przerost formy nad treścią, z którego nic tak naprawdę nie wynika. I tak, jestem świadomy korzyści, jakie płyną z użytkowania opon tego typu.

 

Tak czy siak, opony to temat tak samo drażliwy i dyskusyjny, jak oleje. Zakończę więc konkluzją, że nie wszystko złoto, co się świeci i najważniejsze to dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania, zrobić rachunek zysków i strat oraz zachować zdrowy rozsądek przy wyborze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OPONEO trochę drogo jest. Na Allegro są one taniej: 1 Dunlop SP SPORT BLURESPONSE 205/55R16 94V Lublin - Allegro.pl ale ten model możesz zamówić u "oponiarzy" jeszcze taniej. To tania opona, Jak byś się troszkę potargował, to spokojnie za 340zł ja wyrwiesz wraz z wymianą i oczywiście wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupowałem rocznikowo w ten sam rok co zamawiałem nie chciałem rocznych dlatego pewnie różnica była w cenie. Tak czy inaczej dostałem w prezencie 16 nowych śrub do kół no i przy okazji zamawiałem felgę i śruby zabezpieczające felgę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie bardziej otwartych sprzedawców. Mój (gdzie przechowuję koła) na pytanie o PremiumContact 6 złożył mi ofertę droższą na sztuce o jakieś 40 zł niż na Oponeo, do targowania nie był chętny i nawet powiedział "jak Pan może gdzieś kupić taniej to ja problemu nie widzę". Tak więc muszę kupić coś, gdzieś i po prostu tam jechać je założyć żeby mi miejsce na półce nie uciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inter carsie często można kupić opony w dobrej cenie, a jak jest promocja to wychodzi lepiej niż allegro.Kupuje przez stronkę ,a obieram i płacę w sklepie na miejscu bez kosztów wysyłki.Można też zamówić wysyłkę bezpośrednio do zakładu wulkanizacyjnego.A Allegro to wiecie jak jest,przeważnie ok, ale zdarzają się numery, więc po co problemy.Czy potrzebujesz taką górna półke ,ja w ostatnich latach kupowałem kilka nowych kompletów do różnych aut i na wszystkich jeździło 

się dobrze, zaczynając od dębicy,hankooka, barumek czy nokianów.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te promocyjne to nie wiem czy są rabaty dodatkowe, bo mój gumiarz nie chciał przez swoją firmę zamawiać.

Sprawdziłem ,na najlepiej sprzedających się hakookach jest 27 zł taniej na kompecie przez stronę inter carsu.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, krzychu73 napisał:

Czy potrzebujesz taką górna półke

Potrzebuję dobrych opon, które dadzą mi i mojej rodzinie poczcie bezpieczeństwa podczas jazdy. Cały czas się zastanawiam co wybrać.

32 minuty temu, krzychu73 napisał:

zaczynając od dębicy,hankooka, barumek czy nokianów

Hankook i Nokian to nie jest "niska półka". Na Barumkach też jeździłem, a kiedyś, dawno dawno temu, życie mnie zmuszało by co sezon kupować używane opony "na jeden sezon" i też się jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Vrederstein Ultrac, ma ktoś jakieś doświadczenia? Ciężko znaleźć informacje o tej oponie ale parametry ma dobre (przynajmniej na papierze). Ewentualnie zastanawiam sie nad Hankook Ventus 3, o których ktoś tu pisał wczesniej ale chyba są glosniejsze od mojej Fulda Ecocontrol hp 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj najlepsze opony na jakie masz fundusze, nie ma czegoś takiego jak Za dobra opona. Swietnie to opisałeś mówiąc o bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny. Jeżeli masz możliwość finansowa - kupuj najlepsze produkty.

 

Oponę kup przez oponeo klub Allegro z dostawa do warsztatu w którym wymienisz. 
Conti Premium Contact 6 to świetna opona, podobnie Ecocontact (lepsze klasy spalania kosztem niestety niższego bieżnika już w nowej oponie), dla mnie zdecydowanym faworytem jest SportContact 5/6 bo nawet w ulewnym deszczu czujesz się jak na suchej drodze,  

jednak oponą która zrobiła na mnie największe wrażenie latem (przyczepność na suchym) to Pirelli PZero Nero ;). No kleiła niesamowicie. 
 

@pbet z zakupem poczekaj - na koniec marca ruszają oferty bonusowe na letnie opony. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Goodyear Efficientgrip Performance 2. Kupiłem w zeszłym sezonie i fantastycznie się na nich jeździło zarówno na mokrym jak i suchym asfalcie. Dodatkowo są całkiem ciche.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 nie pali mi się. Póki co w marcu wiosny nie będzie. Raczej połowa kwietnia to będzie odpowiedni czas na zmianę w moich okolicach. Dziś mamy deszcz / śnieg z deszczem / śnieg.

 

No i po temacie. Na Oponeo nie mają i nie wiedzą kiedy będą mieć Premium Contact 6 205/55 R16 91 V z rocznika 2021 (mają 91 H) więc zamówiłem takie na Allegro u Super Sprzedawcy (100% pozytywów) w opcji z ewentualnym zwrotem (Smart). Cena znośna bo 1249 zł za komplet. Zmiana opon umówiona na 9.04.2021 gdyż do tego czasu ma być jeszcze jeden chłodniejszy tydzień po drodze. Z ciekawości sprawdziłem, że fabrycznie założone Michaliny są 91 H i takie są niby zalecane przez Renault. Stare opony wystawię na olx i jak ktoś kupi to odzyskam trochę grosza, a jak nie to odwiozę do PSZOKu gdyż w warsztacie chcą 15 zł od sztuki za utylizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!