Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamierzam kupić Megane 2007r.


yoshki

Rekomendowane odpowiedzi

przedłużenie gwarancji do

poczytaj, popytaj o wyłączenia tego programu. Nie wiem jak teraz ale w 2003 r, było więcej wyjątków niz zalet. Wyrzucona kasa :/

 

Ja kupilem na 48 miesiecy i 100000 za 1500 ta gwarancje. Miedzy 50, a 100 000:

 

co wiosne robili smarowanie dachu, drzwi etc. za free

urwalem poduche pod silnikiem na dziurach w sobote - dostalem samochod zastepczy i poduche zrobili za free

wymienili 3 lozyszka,

dwa razy zrobili zawieszenie galki, sworznie, koncowki, laczniki,

dwa razy lozyska na macpersonach,

czyscili klime,

zrobil kolo zmniennych faz rozrzadu!!! i rozrzad za cene paska i rolki,

czujniki w klamkach 2 razy,

oczywiscie update softu i podpinanie kompa za free,

etc.

 

(na wszystko mam faktury "zgloszeniowe")

 

Mysle, ze jednak zaoszczedzilem kupe kasy (szczegolnie, ze pakiet ubezpieczen rocznie wiecej mnie kosztuje niz ta gwarancja). I zadnego wyjatku nikt nigdy przede mna nie postawil. Moze nowe meganki sie tak nie psuja, ale na to nigdy nie ma gwarancji i po to wlasnie jest ta gwarancja.

 

BTW. Ja bym bral 2 opcje. 20000 to duzo kilometrow - rok z glowy.

 

[ Dodano: 2007-03-28, 19:44 ]

Aha, 2 razy laweta podjechala, zeby mnie odpalic, jak sie aku rozladowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, jak patrze na to listę to czuje sie MEGA szczęsciarzem. Meg ojca dobija do 100kkm - dziś nią jechałem stan licznika 99578km.

Jak czytam tą listę to ogarnia mnie przerażenie co by mi ojciec zrobił gdyby miał takie jazdy. To ja wybrałem mu auto i rekomendowałem, on tylko przyszedła załatwic formalności i wybrac sobie wnętrze. DRAMAT.

 

Myśmy zawsze mieli pakiet rozszerzony z Allianz i niestety raz musieliśmy korzystać z lawety i zastępczaka - zerwał się pasek wieloklinowy - jakis 1000km po przeglądzie. Tak to odpukać w niemalowane.

Wszelkie problemy z silnikiem (przygasanie i pływanie) obrotów robili w ramach gwarancji nawet w 3 roku eksploatacji.

Gwarę mieliśmy na 1 rok.

Ale z nasz szczęściarze :) mamy w końcu identyczne autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazel widze ze naprawde sporo zrobili Ci w ramach tej gwarancji...coraz bardziej jestem co do niego przekonany...na wydatek 1880PLN poprzez perspektywe czasu i komfortu psychicznego mnie jeszcze stac, na ewentualne zostawianie w serwisie po gwarancji 2-3tys. zl juz nie bardzo, bo mimo ze to bedzie auto firmowe to za ewentualne naprawy placic bede ja, taki byl warunek zakupu tego auta, jedynie szef bedzie mi zwracal VAT z tych faktur czyli niewiele.

 

Jesli jednak ktos wie co jest wylaczone z tej gwarancji to bylbym wdzieczny za gdyby sie tym ze mna podzielil...z tegi ci napisal do tej pory jazel to wg mnie niezly zakres uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojedź do salonu tam gdzie będziesz kupował Megankę i poproś o "Warunki ogólne świadczenia usługi serwisowej Formuła Non Stop". Powinieneś dostać 4-ro stronnicową broszurkę gdzie masz dokładnie opisane jaki jest zakres dodatkowej gwarancji, ja napiszę tylko jeden z punktów bo nie chce mi się przepisywać całości :-P

 

Formuła Non Stop obejmuje:

- wymianę i naprawę części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych (w tym koszty robocizny), oraz ewentualną naprawę szkód, które wystąpiły w innych częściach pojazdu na skutek rzeczonej wadliwości.

 

Moim skromnym zdaniem warto wziąść tę dodatkową gwarancję (najlepiej opcja 2 lub jeśli miałby to zapłacić Twój szef to 3) bo masz wtedy 4 lata spokojną głowę, że jak coś siądzie to nie martwisz się ile to będzie Cię kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formuła Non Stop obejmuje:

- wymianę i naprawę części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych (w tym koszty robocizny), oraz ewentualną naprawę szkód, które wystąpiły w innych częściach pojazdu na skutek rzeczonej wadliwości.

a gdzie fragment za wyjątkiem.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formuła Non Stop nie obejmuje:

- skutków pośrednich ewentualnej wady (zużycie eksploatacyjne)

- kosztów napraw i wymiany elementów po przeróbkach nieautoryzowanych przez producenta

- kosztów kontroli w ramach przeglądów okresowych

- kosztów wymiany części podlegających normalnemu zużyciu podczas użytkowania pojazdu

- kosztów wymiany następujących części: opony i obręcze kół, tapicerka foteli, obicia, materiał tablicy rozdzielczej, nawiewy, listwy ozdobne, elementy sterowania ręcznego na tablicy rozdzielczej, elementy ręcznego sterowania drzwiami i szybami, popielniczki, akumulator, wykładzina podłogowa. Usługa nie obejmuje również wymiany i naprawy radioodtwarzaczy, zestawów głośnikowych wraz z akcesoriami oraz systemów alarmowych, jeśli montowane były poza fabryką

- kosztów napraw spowodowanych następującymi czynnikami zewnętrznymi: wypadki, kolizje, zderzenia, zadrapania i zarysowania, odpryski żwiru i innych ciał stałych, grad, akty wandalizmu, stłuczenia szyb itd. itp.

 

Więc jest to normalna gwarancja i jeśli coś się spsuje samo z siebie to powinni naprawiać za friko. Jazel kilka postów wcześniej dokładnie opisał co u niego wymieniali w ramach dodatkowej gwarancji, więc warto wydać jednorazowo te 2 tysiaki i mieć spokój na cztery lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lozysko wymienili po przywaleniu w kraweznik, poducha sie rozwalila, bo na 2-ce przy 3500 i gazie w podlodze wpadlem w dosc duza dziure (woda byla zalana). Jak glaki, drazki, sworznie, koncowki, lozyska halasowaly, to jechalem i mowilem, ze cos mi stuka. Nikt nigdy mi nie powiedzial, ze gwarancja tego nie obejmuje, ze to sie stalo bo mialem wypadek etc. Dodam, ze wykladzina mi zaczela wychodzic z tylu spod progu po stronie pasazera i tez to naprawili (a niby gwarancja tego nie obejmuje).

Naprawde poleceam. To najlepsze wyposazenie dodatkowe do tego samochodu! Nawet jak sie ma nie psuc, to jedziesz w trase, za granice (tez wazna), czy gdziekolwiek, bez zadnego stresu z naklejka z numerem do Assistance i pelna bateria w komorce :)

A zastepcze z niskimi przebiegami (w miom przypadku zawsze (3 razy) ponizej 10000 km z EuropCaru) do wyboru do koloru (diesel/benzyna) podstawiaja pod wskazany adres.

(kiedys Volvo S40 podjechalo i juz oczami wyobrazni widzialem co nim bede robil, ale okazalo sie, ze minute pozniej podjechala Meganka, a Volvo jechalo do kogos innego :-( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo bylo 30000, lub 12 miesiecy. Samochod mam z 2003 (grudzien). Gwarancja byla za ok. 1500pln.

 

(swoja droga ja sobie wytargowalem ta gwarancje i kola zimowe 16" z kolpakami gratis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!