Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamierzam kupić Megane 2007r.


yoshki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy w nowych MII dalej stosują cewki Sagem'a, czy już Beru? Bo jak te pierwsze to za jakiś czas będziesz miał problem.

Na tych 16tkach auto wygląda nie najgorzej :) . Zrób sobie test - przejedź się raz na 16tkach, a później na 17tkach i sam się przekonasz, które alufelgi najbardziej Ci odpowiadają odnośnie komfortu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są cewki sagema to gdzies wyczytałem że ASO wymienia za darmo (mają jakiś program wymiany wadliwych cewek co najważniejsze cewki i montaż darmo), warto się zapytać - czytaj sprawdzic przed odbiorem bo na sagemach daleko nie zajedziesz i trochę denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz nie wzialess karty hands free (wielki blad), szyberdachu (w Megane II jest najniesamowitszy dach ever, dziewczyny piszcza), to wez przynajmniej przy odbiorze Formule Non-Stop - gwarancje na 100 000, albo 4 lata (u mnie byla taka opcja, podobno te opcje sie zmienily) i samochod zastepczy w przypadku unieruchomienia.

Gwarantuje, ze sie przyda, a za dwa, trzy lata fajnie bedzie oddac samochod do serwisu i dostac zastepczy z przebiegiem np. 1500km w nowej budzie (mi sie tak zdarzalo)...

Niczego nie polecam do tego samochodu tak jak przedluzonej gwarancji...

 

Przedluzona gwarancja - jakies 1500-2000pln

Zobaczyc miny pracownikow ASO dowiadujacych sie, ze masz przedluzona gwarancje, po tym jak wyliczyli koszty naprawy na 3500pln - bezcenne :)

 

[ Dodano: 2007-03-28, 13:46 ]

Btw. W ramach tej gwarancji robia zawieszenie (wahacze (galki, sworznie), laczniki stabilizatora, koncowki drazkow, lozyska na amorach, lozyska kol etc.). Tobie przy 17 przyda sie... Naprawde goraco polecam. Mam milion dodatkowych gadzetow do samochodu, ale ten jest (byl, bo na liczniku magiczne 108k km) zdecydowanie najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz nie wzialess karty hands free (wielki blad), szyberdachu (w Megane II jest najniesamowitszy dach ever, dziewczyny piszcza

 

No moze gdybym mieszkal we wloszech lub w hiszpanii to bym sie zastanowil nad zakupem szyberdachu, na nasze warunki wywalic prawie 5tys za taki bajer szkoda by mi bylo...tym bardziej ze to bedzie moje auto "firmowe" i i tak juz dosyc szefa naciagnalem...hehe pozatym wole zeby dziewczyny piszczaly ze wzgledu na wlasciciela niz na widok samochodu :-P zreszta nie sadzicie ze 5.000PLN za pisk dziewczyn to troche duzo?? (no chyba ze dla kogos to bezcenne...to respekt) 8-) , co do hands free to napewno jest wygodny ale 7 lat zapalam stacyjke kluczykiem wiec wsadzanie karty nie bedzie dla mnie szczegolnym wysilkiem :) co do tego przedluzenia gwarancji to zalezy wszystko od szefa no i od tego czy taka opcja jest jeszcze mozliwa...

 

...napomne tylko ze przesiadam sie z 13-letniej reni 19, 1.4 75KM(teraz juz pewnie gora 60KM :) ) z przebiegiem 247tys km dlatego i tak pewnie mnie maly szok czeka co do roznic w tych autkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedzialem, ze takie to ustrojstwo drogie. Ale piski jednak bezcenne ;-) . Poza tym ja juz od tygodnia jezdze z otwartym, a pojezdze pewnie do listopada (globalne ocieplenie). Rolety/zaluzje z przodu i z tylu mam odsloniete caly rok, przez co w samochodzi jest jasno i przyjemnie. O opalaniu w korkach nie wspominam nawet, bo dziura jest tak wielka, ze trzeba uzywac sunblocka.

 

Gwarancje chyba mozna wykupic do 2 tygodni po odebraniu, albo cos takiego (powinno byc cos na ten temat na www Renault). Ja zalatwialem w momencie odbioru, z tego co pamietam.

 

Wymiana zawieszenia po 50000 w ASO to napewno znacznie wieksze koszty niz ta gwarancja. A lawety, hotele, samochody zastepcze w ramach assistance, to spokojna glowa w dobie zawodnej elektroniki :-| ...

 

Btw. Skok technologiczny niesamowity cie czeka :) Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na stronie Renault co nieco o Formule Non-Stop i tak odpowiednio

 

przedłużenie gwarancji do 36miesiecy lub 60.000km koszt 1080PLN

przedłużenie gwarancji do 48miesiecy lub 80.000km koszt 1880PLN

przedłużenie gwarancji do 48miesiecy lub 120.000km koszt 3750PLN

 

Umowę serwisową Formuła Non Stop należy zawrzeć w ciągu 12 miesięcy od daty pierwszej rejestracji samochodu.

 

Ja licze ze rocznie bede robił ok 18-22 tys km, wiec ktora opcje byscie mi polecali??

W rachube wchodza jesli o mnie chodzi dwie pierwsze, trzecia zdecydowanie za droga.

 

Napewno ma sie spokojniejsza glowe odwiedzajac serwis posiadajac taka gwarancje

Moj ojciec ma lagune kombi 2003r. i w ciagu ostatniego roku zostawil w serwisie jakies 6.000PLN lekka reka, wiec przy tym 1880PLN nie jest wygorowana kwota.

 

Dzieki za sugestie :)

 

btw ciekawe czemu nikt mi o tej Formule w salonie nie wspomnial hmm... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czekam na opinie glownie od osob ktore skorzystaly z tej opcji, ja jedyne szczegoly jakie poznalem to te z tej strony http://www.renault.com.pl/RenaultSITe/cust...sowe/index.html , na koniec pisze ze o szczegoly pytac u dealera

 

Takze jesli ktos moze mi opisac zalety i wady tej opcji to bede wdzieczny

 

 

poki co mam jeden pewny glos za (jazel) i jeden maly przeciw (5qra) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!