Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamierzam kupić Megane 2007r.


yoshki

Rekomendowane odpowiedzi

Upodabnianie się do siebie różnych modeli danej marki chyba też jest spowodowane obniżaniem kosztów produkcji samochodów

 

A nie próbą identyfikacji modelu z marką i utożsamianiem danego modelu z wizerunkiem marki? Bo mi się wydaje, że upodabnianie modeli w obrębie jednej marki ma służyć temu byśmy wiedzieli że to Renault a nie "pomniejszona laguna czy powiększone clio". Chodzi tu o to by każdemu modelowi z danej marki przypisywać wspólne cechy dla marki np. BMW - dobrze się prowadzą, Toyoty - niezawodne. Dla zwykłych obywateli nierozróżniających marek takie działania (upodabnianie modeli) mają w przypadku kontaktu z nieznanym modelem, ale z cechami charakterystycznymi dla danej marki np. "nerka" w BMW, narzucać pewną opinię o tym pojeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić Twingo i mówić wszystkim, że "jeżdżę samochodem Renault, a jaki model to już nie ważne". Modele jednej marki powinny mieć wspólne cechy tak, żeby można było rozpoznać markę ale powinny się różnić się od siebie, żeby z daleka od razu było wiadomo czy to Meganka czy Laguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu mojego przyszlego autka :)

Dzisiaj bylem je zobaczy bo juz stoi w salonie, jeszcze tylko tydzien czekania na kola 17" - ale autko prezentuje sie swietnie, mimo ze lekko skurzone bylo :-P domowilem sobie do niego spojler i czekam na opinie, jest to nowego typu spojler tylko do MII faza II - a wyglada tak jak zaznaczony strzalkami w tym linku http://www.mmkaraoke.net/spoiler.jpg - chcialem sie wyrozniac czyms od innych meganek a takiego spojlerka jeszcze nie widzialem (mozse sie za slabo rozgladam) - koszt to 850zl + malowanie = ok 1000zl

 

Co mnie mile zaskoczylo to to ze seryjnie byly ozdobne listwy w moim autku http://www.mmkaraoke.net/listwa.jpg

 

Co mnie zdziwilo to brak oznaczen typu silnika na bocznych listwach na drzwiach, sa cale gladkie - mi sie to podoba

 

a poki co czekam na opinie odnosnie spojlerka 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto firmowe i ja za to nie place wiec wole nie wybrzydzac a spoiler mi sie bardzo podoba bo jednoczesnie wyroznia autko i jest dyskretny...nie jestem z tych ktorych kreci spojler jak z F1...ten wg mnie jest idealny do autka z 115KM i lekko sportowa linia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spojlerka to jakoś mam mieszane uczucia - wg mnie to autko nie nadaje się do tuningu drastycznego. Sam tył ma już coś w sobie i moim skormnym zdaniem spojler to zbyteczny bajer :) To jest moje zdanie oczywiście.

 

Co do listew na progi to fakt - sam się zdziwiłem, że w standardzie są :) To akuratnie ładny i praktyczny drobiazg - chroni prób przed zarysowaniem, jednocześniej kontrastuje z czarnym kolorkiem!

 

Co do oznaczeń na bocznych drzwiach odnośnie silnika - ciekaw jestem jak to wygląda w rzeczywistości, bo tak to bynajmniej się kontrastuje ta srebrna tabliczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

1. W wersji dynamique i privilege nakładki na progi są w standardzie.

2. Od pewnego czasu Renault przestało stosować oznaczenia wersji silnikowych na listwach bocznych (np Clio 3 nie posiada tego od początku produkcji). Nie jest to zależne od wersji wyposażenia, czy mocy silnika

3. Spojler z naszego boutiqe jest o niebo lepiej spasowany niż allegrowskie podróbki (kto montował i malował to wie...). Nie zmienia to faktu, że 500 zetka pozostaje w kieszeni po zakupie podróbki...

4. jeszcze raz gratuluje zakupu ;-)

 

PS. Twój Megane ma 112KM (Euro4) - nie żebym się czepiał szczegółów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Twój Megane ma 112KM (Euro4) - nie żebym się czepiał szczegółów ;-)

no tak - wciaz dodaje te 3 koniki bo to jednak 115KM brzmi lepiej :) ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo jak pod koniec 2009r. wejdzie Euro5

 

Mi sie spoiler podobal bo jest delikatny i zalezalo mi na tym aby autko czyms sie odroznialo od innych (mimo ze to tak naprawde tylko bajer) wrzuce fotki jak juz bedzie zamontowany to sami ocenicie

Co do listw na progach to najpierw mnie gosciu w salonie pytal czy chce ozdobne, to ja mu ze najpierw chce zobaczyc jak oryginalne wygladaja i facet sam byl zdziwiony ze auto juz mialo od razu te ozdobne progi i milo ze w wersji Dynamique to standard

 

Co do listw bocznych bez oznaczen to udalo mi sie tylko telefonem to uwiecznic (btw obok stala srebrna mII dci i miala te oznaczenia tyle ze 5-drzwiowa)

 

megane2.jpg

 

megane4.jpg

 

za tydzien jak bede je odbieral to wrzuce fotki jak wyglada ze spoilerem i na 17-tkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!