Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wału megane III 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Poratujcie proszę i podpowiedzcie (najlepiej zdjęciem poglądowym) gdzie w megance III 1.6 16v silnik K4MP84 (rok 2010) znajduje się czujnik położenia wału. Mam problemy z odpalaniem i wszystko zostało sprawdzone poza tym. Bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, znalazłem takie zdjęcie na necie, nie jest to chyba dokładnie silnik, o który się rozchodzi, ale czy lokalizacja i wygląd czujnika są zbliżone?

I jeszcze jedno czy dużym kłopotem jest demontaż i wyczyszczenie takiego czujnika, o czym trzeba wiedzieć zanim zabiorę się za taka robotę?

post-36213-0-82189700-1459507363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na zdjęciu to czujnik położenia wałka rozrządu a Ty pytałeś o czujnik wału.

Jak pisałem, niżej pod termostatem. Przykręcony na dwie śruby, klucz 10.

Trzeba działać "po palcu" ale dasz radę.

Było na forum, nie mogę znaleźć ale google wypluło T O.

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

koledzy możecie zamieścić na foto  gdzie ten czujnik się znajduje jest dojście z góry walczę od paru dni nie mogę go znaleźć 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.7 Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad gramatycznych, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli, pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.

Bez interpunkcji to zdanie jest bez sensu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mireczek01 napisał:

Cięcie.

 dzięki w poniedziałek będę walczył 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Pewnie to 59a1efdbc8d1d_Beztytuu.thumb.png.7499c9cfbe77fec7939ab9e0b1f6e36f.png ten czujnik 

Cześć koledzy pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie czujnika połażenia wału korbowego samo umiejscowienie jest dokładnie pod przepustnica a nie jak w megane II pod termostatem samo dojście jest utrudnione przez brak miejsca  wiec demontaż przepustnicy praktycznie jest obowiązkowy  czujnik przykręcony jest na śrubę klucz 10 dziękuje za pomoc.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Największą pewność byś miał po podłączeniu auta pod dobrego kompa. Jeśli to wina czujnika to powinien być widoczny jego błąd. Lepiej wydać 50 zł na diagnostykę niż w ciemno wymieniać czujniki i inne części aż do skutku.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w dCi ale problem ustąpił mi w M2 po wymianie czujnika położenia wału i czujnika położenia wałka. Dodatkowo czujniki muszą być markowe, najlepiej takie same jak były w oryginale. Błędy były widoczne po podpięciu pod kompa.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!