Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dobór opon do felg 7,5x17 ET 40


Adus01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem białej Meganki Coupe III, 2.0 16v. Automat.

Zakupiłem juz czarne felgi o rozmiarze:

 

: 7,5"x17" ET40

Rozstaw śrub 5x114.3

Średnica otworu centrującego 73mm

 

Z uwagi, że niezbyt się znam na doborze felg innych niz dedykowanych, stąd moje pytanie.

Jaki rozmiar opon będzie pasował do tych felg i co polecacie (bezpieczeństwo, wygląd).

Czy różnice stanowi rozmiar felgi 7,5" i mocowanie ET40 w stosunku do dedykowanych? Chodzi też o wygląd i dobre spasowanie:

- 205/50/17

- 205/55/17

- 225/45/17

 

Drobna, ale cenna uwaga, autem będzie sie poruszała głownie moja żona ;) ;) ;)

 

Z uwagi,że auto głownie użytkowane będzie w mieście, zastanawiam sie nad nw. markami opon ekonomicznych:

- Dayton D320 XL, rant ochronny na felgę,

- Nankang NS-2 XL,

- GOODRIDE SA37 XL.

 

Za wszelkie sugestie bede wdzięczny.

Edytowane przez Adus01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sugestia jest taka że DAJ SOBIE SPOKÓJ Z CHIŃSKIMI OPONAMI już lepiej poszukaj Dębicy (produkcja Francja Polska) ewentualnie Sportiva (produkcja Rumunia Polska) będą tylko trochę droższe a 1000% bardziej pewniejsza.

A druga sprawa jest już temat odnoście doboru felg i opon.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Mam już te felgi i myślę o oponach rozmiarze dedykowanym dla mojego silnika - 205/50/17

Ale gdzieś na kalkulatorze felg czytałem, że dla rozmiaru felgi 7,5"x17" min. to szerokość 205, a najlepsza to przedział 215-235

Stąd też pytanie, czy min. osłabi np. bezpieczeństwo i czy się dobrze wpasuje (również wizualnie chroniąc felgę).

Jeśli chodzi o opony, to czytałem troszkę o nich (opinie, testy, użytkownicy) i z typowych ekonomicznych opon polecają właśnie te. Daytona produkcja Włochy. Dobry stosunek klasy mokro/ekonomicznie.

A budżet mam już mocno okrojony, 800zł. ;(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie (rozmiar) jakie są homologowane do Twojego auta. Każde inne to proszenie się o kłopoty w razie jakichś nieprzyjemnych sytuacji. Ubezpieczyciele zwracają uwagę na rozmiary opon.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayton nie jest chińską oponą, to budżetowa marka Bridgestone, moim zdaniem warta uwagi. Miałem zimówki Dayton i nie było źle, tylko głośno.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Forum zostało podzielone na działy po to żeby łatwiej znaleźć informacje.

2) Ta felga nie będzie pasować nie to ET, nie ta szerokość, nie jest homologowana do Twojego auta polecam

 

 

Przenoszę do odpowiedniego Działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta podlinkowana rozpiska jest hm... często nie teges nawet jeśli patrzeć na felgi "standardowe". Standardowe zależały od wyposażenia i np można w 130tce (1.4) mieć 7J i 205/50/17 (a nie 6.5j albo 7j i 225/45/17) I pewnie wiele wiele innych różnic. Patrzeć trzeba na bok drzwi co w danym aucie danego roku producent wkleił a potem przeliczać jeśli już się ma inny rozmiar felgi.

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Ta felga nie będzie pasować nie to ET, nie ta szerokość, nie jest homologowana do Twojego auta polecam

 

 

Piszesz, że nie będzie pasować, ale na logikę skoro ET do mojego modelu fabrycznie "polecane" jest między 35 a 45, to felga z ET 40 i oczywiście takim samym rozstawem śrub czyli 5x114,3 musi pasować.

 

A czy opony o wymiarach 205/50/17 będą pasować na felgę 7,5"x17 No i dobrze sie prezentowac? B) Ze względu na nasze drogi i komfort jazdy wolałbym nie zakładać 225/45/17.

Edytowane przez Adus01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Mam już te felgi i myślę o oponach rozmiarze dedykowanym dla mojego silnika - 205/50/17

Ale gdzieś na kalkulatorze felg czytałem, że dla rozmiaru felgi 7,5"x17" min. to szerokość 205, a najlepsza to przedział 215-235

Stąd też pytanie, czy min. osłabi np. bezpieczeństwo i czy się dobrze wpasuje (również wizualnie chroniąc felgę).

Jeśli chodzi o opony, to czytałem troszkę o nich (opinie, testy, użytkownicy) i z typowych ekonomicznych opon polecają właśnie te. Daytona produkcja Włochy. Dobry stosunek klasy mokro/ekonomicznie.

A budżet mam już mocno okrojony, 800zł. ;(

 

Brałem ostatnio nówki kormoran gamma b2 205/50/17 w cenie poniżej 800 za komplet (allegro). Po kilku trasach jestem zadowolony. Jak za tą cenę nie ma się do czego przyczepić. Produkcja serbia i posiadają rant ochronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica miedzy 205/50/17 a 225/45/17 jest praktycznie tylko w szerokości, a ta aż tak nie zmienia komfortu. 225 będą tez lepiej wyglądać na 7.5j a do tego często są tańsze niż 205/50/17, bo to bardziej popularny rozmiar. 205 jeśli wg rozpisek jest w zakresie felg 7.5j to też bym się nie bal bardzo o wygląd. Co innego, ze wygląd zależy od tego jak dana opona się układa. Różne modele tego samego rozmiaru mogą wygalając trochę inaczej na tej samej feldze.. przynajmniej taki wniosek mam po przymiarkach 225/45/17 do 7j... ostatecznie zostałem na oryginalnym 205/50/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!