Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obwód czujnika pozycji czujnika EGR + Szarpanie na 3 biegu.


kurczeblade

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, niedawno wyskoczyła mi kontrolka "SILNIKA" SERVICE. Auto zostało podłączone do Clipa, i okazało się że wyskakuje błąd "Obwód czujnika pozycji elektrozaworu EGR" czy wiecie może, czy ten problem jest związany z zaświeceniem tej kontrolki? Mechanik stwierdził że koszt części to 450zł + 100zł robocizna. Ja znów słyszałem że tą część można jakoś zaślepić, tak żeby nie było z nią problemów. Ale mam pytanie, czy faktycznie zamykając ten zawór, są duże spadki mocy?

 

Druga sprawa, nie wiem czy jest związana z tym czujnikiem, wrzucając bieg trzeci obroty spadają do 1000, zaczyna szarpać autem i żeby jechać dalej trzeba szybko wrzucić czwarty bieg. Generalnie sytuacja zdarza się sporadycznie, bo czasami trzeci bieg wchodzi normalnie. Dopiszę tylko że ostatnio również drążek od zmiany biegów, przestał wracać na luz, np. zmieniając bieg z 1 na 2 i później wrzucając na luz, drążek nie wraca na środek tylko zostaje na boku, wobec tego ciężko trafić np. z biegu 2 na 3. Czasami drążek działa normalnie, czyli bez problemów.

 

Będę wdzięczny za pomoc <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów słyszałem że tą część można jakoś zaślepić, tak żeby nie było z nią problemów.

Można zaślepić ale najpierw należy go przeczyścić by pracował bez zacięć i by pokazywał swoje położenie odpowiadające wymaganemu.

Co do szarpania na trzecim biegu to może być tak, że zamiast trzeciego biegu włącza się piąty bieg i stąd to szarpanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!