Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Panel sterowania klimatyzacją automatyczną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z góry przepraszam, jeżeli taki temat był, ale nei mogłem znaleźć w wyszukiwarce, ani po działach.

 

Mianowicie chodzi mi jak wyjąć (czy gdzieś jeszcze się odkręca, gdzie są zatrzaski)

A moje wnętrze wygląda tak:

thumb_hosting_zdjec_1406830813__10426772_662395147184720_2889149466827223237_n.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyrywasz tą listwę szarą która jest bezpośrednio nad schowkiem pasażera. Pózniej ciągniesz do siebie ramkę wokół radia, klimy, czytnika kart i przycisku start. Listwa i ramka są na zatrzaskach. Jak to zrobisz to zobaczysz 2 śruby torx, które trzymają panel od klimy. Odkręcasz, delikatnie popychasz w stronę przodu auta, obracasz, wypinasz wtyczki i po wszystkim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz rwać listwę od strony drzwi to będziesz kolejne zatrzaski szybko wyłapywać :-)

Tam są blaszane spinki, także raczej niczego nie urwiesz. Plastiki dość solidne jak dobrze złapiesz to nic się nie stanie.

Ramkę wokół radia zacznij ciągnąć od dołu - pod slotem na kartę i wtedy cała ramka zacznie ładnie odchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi się cieplej to powalczę z tematem :)

muszę wymienić wyświetlacz (najłatwiej cały panel sterujący) klimatyzacji, bo przez poprzednie lato, nagle część stref przestało działać.

 

To jeszcze jedno pytanie: Czy muszę odkodować nowy panel w clip'ie aby działał, czy po prostu wpinam włączam i używam :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz stary, wkładasz nowy. Tylko bierz z wersji europejskiej. Będziesz miał inny numer vin po podpięciu komputera, ale to w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zaprogramowane miejsce kierowcy, lewa czy prawa strona.

W megane III z climatronikiem 2 strefowym kierowca i pasażer może ustawić sobie różną temperaturę. W momencie, gdy chcesz jako kierowca włączyć po stronie pasażera "swoją" temperaturę, to wystarczy przytrzymać przycisk "auto", nie trzeba pstrykać regulacją pasażera.

 

Taki drobiazg, ale przydaje się. Żeby to przestawić trzeba podpiąć clipa, a to dodatkowy koszt, więc lepiej od razu kupić wersję europejską i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw, czy twojego auta nie obejmuje akcja serwisowa.

Niestety moje auto się nie łapało, zabrakło chyba miesiąc albo dwa i podobno jest już poprawiony panel.

U Ciebie też przestały świecić niektóre segmenty w cyfrach temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kiedyś na stronie UOKiK'u, ale tam nic nie ma.

Tam są tylko akcje serwisowe związane z bezpieczeństwem pojazdu/użytkownika. Niesprawny panel nie zagraża niczyjemu życiu więc UOKiK nie informuje o takich rzeczach. Jedyna opcja to telefon/wizyta w ASO i po VIN sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!