Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczny ręczy-czy możliwe wyłączenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś, może próbował lub wyłączył funkcję automatycznego zaciągania ręcznego po zgaszeniu silnika? Znalazłem tutaj kilka postów, ale żaden nie został zakończony jakąś konkretną konkluzją.

Chciałbym, żeby nie zaciągał się automatycznie i żeby nie piszczał jak otworzę drzwi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się, trzeba podjechać i podpiąć się pod tzw komputer, najlepiej CLIP.

Czy pikanie da się wyłączyć nie wiem, ale na pewno da się wyłączyć automatyczne zaciąganie.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby nie zaciągał się automatycznie

 

Można wyłączyć. Przestawi to każdy z lepszym intefejsem, nie tylko z CLIPem choć na CLIPa zawsze warto podjechać i przy okazji zerknąć na inne rzeczy.

Piszczyka się nie wyłącza. Piszczy tylko wtedy kiedy zostawisz kartę w czytniku. To ważny sygnał żeby nie zostawiać auta z możliwością odpalenia i odjechania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Ok, ale teraz gdy ręczny jest aktywny gdy tylko otworze drzwi (przy odpalonym silniku) to zaraz zapala się komunikat i włącza piszczyk, że hamulec należy włączyć.

To samo gdy ręcznie go dezaktywuje za pomocą pedału hamulca. Gdy wysiadam i wsiadam do auta to piszczy niemiłosiernie.

Czy po dezaktywacji za pomocą kompa też tak będzie? Chciałbym po prostu aby ręczny sie nie zaciągał i nic nie piszczało przy wysiadaniu z auta. Tak jak jest z mechanicznym.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez Irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piszczy to nie wiem, ale wyłączenie ręcznego moim zdaniem to błąd. Jak się go używa sporadycznie, to częściej są z nim problemy. Kilku osobom wyłączałem na zimę (na ich prośbę), a na wiosnę mechanizmy już były wymieniane/naprawiane, bo nie chciały ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 napisał prawdę starą jak motoryzacyjny świat. To sezonowe nieużywanie czy to elektrycznego ręcznego, klimy czy czego nie bądź w naszych autach w konsekwencji przynosi więcej szkód i strat (kaski) niż pożytku. Pamiętam z czasów słusznie minionych jak Ludziska w maluchach i modelach o kilka klas wyżej spośród wówczas dostępnych na zimę nie zaciągali ręcznego i zostawiali na biegu. Wiosną gwarantowało to wymianę przynajmniej, zapieczonych, przesolonych linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!