Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Przegląd" po 120k km, jakie części? 1,5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

do tej pory serwisowałem swoją Megane 1,5 dCi K9K 832 78 kW z 2009 roku w ASO Compol w Poznaniu, jednak po tym jak zawołali 1800 zł za rozrząd "po rabatach" postanowiłem sam poszukać wszystkich potrzebnych części i znaleźć dobrego mechanika.

Według rozpiski z MyRenault potrzebuję po 120 tys. / 6 latach:

- Filtr Kabiny - Valeo / MannFilter / Bosch ? (ok. 90 zł)

- Filtr Oleju - Purflux / MannFilter / Bosch ? (ok. 30 zł)

- Filtr Powietrza - Purflux / MannFilter / Bosch ? (ok. 70-80 zł)

- Filtr Paliwa - Purflux / MannFilter / Bosch / Knecht ? (ok. 200-230 zł)

- Płyn Chłodzący - gdzieś znalazłem informację że K9K 832 potrzebuje 6,5l, na IC widzę Comma 5l za 150 zł

- Płyn Hamulcowy - ile potrzeba? na IC widzę tylko Comma Dot4 - 1l za 41,97 zł

- Rozrząd - tu patrzę RUVILLE – EVR55581702 – Zestaw paska rozrządu (pasek, rolka) + pompa wody za 474 zł

+ olej silnikowy

Jakie części polecacie? Zapomniałem o czymś? Pasek akcesoriów i rolki są konieczne do wymiany?

Jestem zielony w mechanice, ale mam nadzieję, że podpowiecie mi trochę ;)

Edytowane przez lukaszsz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś poczytał forum to pewnie sporo byś się dowiedział.

Polecane jest zmieniać co 90tyś i max 5lat rozrząd. Ja bym kupił filtry MAN lub Purfluxa (olej, paliwa i powietrza); kabinowy najtańszy np harta ale węglowy i zmieniał dwa razy do roku. Litr płynu hamulcowego powinien wystarczyć na podmianę/przepłukanie układu. 5litrów płynu chłodzące i litr w razie co na dolewkę do bagażnika. Pasek osprzętu (koszt nieduży) też bym zmienił a rolki z niego jeśli jest takowa potrzeba, czyli po oględzinach.

W IC jak nie masz zniżek to nie jest tak tanio. Więc warto poszukać gdzie indziej.

Takie inne spojrzenie na temat: Czasem warto zapłacić za robociznę i części u mechanika u którego będziesz robił rozrząd (jeżeli da dobrą cenę za części). Kwestia poszukać polecanego i dobrego mechanika. W razie co to on się będzie martwił. A jak ty kupisz części i dasz do zamontowania to może być różnie, łatwo wtedy zwalić na to że kupiona część przez Pana padła i trzeba zmienić i zapłacić...

 

Ceny przykładowe z pobliskiej hurtowni dla MIII - Filtr Kabiny

361 626 HART 20,47zł

AHC281 PURFLUX 28,73zł

K 1300A FILTRON 45,14zł

1987432327 BOSCH 53,33zł

CUK 26 005 MANN+HUMMEL 55,36zł

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znaczkiem Renault (symbol: 164009384R) filtr paliwa znajdziesz taniej na necie około 120zł, poszukać jednego sklepu internetowego gdzie mają dobre ceny, zamówić u nich komplet filtrów i wyjdzie spokojnie taniej nawet z przesyłką. Tylko sprawdzić sobie oznaczenie filtrów aby zamówić prawidłowe.

Jottar zobacz jaka rozbieżność cenowa, ja mogę mieć filtr MANNa - WK 9012 X za 121zł i przy tym jeszcze hurtownia zarabia to w takim razie zobacz jaki zarobek mają takowe sklepy.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie znajdziesz zestawy na przegląd, http://www.renault-czesci.pl/ , był polecany na forum.

Polecam filtry oryginalne lub renomowanych producentów np Mann, który między innymi produkuje filtry cechowane logo Renault.

Edytowane przez Lelupi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat aktualny temat u mnie - też zmieniam filtry w moim 1.5dCi :). Bieżące ceny oraz mój wybór:

 

- filtr paliwa oryginalny 164009384R - 120pln na a... + wymiana 35pln w Krk (albo samemu w 15minut)

- filtr powietrza filtron AP185/6 ~35pln na a... + wymiana samemu w 5min (2 śrubki do odkręcenia)

- filtr oleju Mann w7032 ~30pln - ta droższa wersja, do silników ze start-stopem

- filtr kabinowy oryginalny renault 272778970R - 39pln + wymiana samemu w 30min/lub 2h z odgrzybianiem (W zeszłym roku kupiłem filtr zamiennik ze "skrzydełkami" pionowo i wkładało się go tragicznie trudno. Więc w tym roku wybrałem oryginał - "skrzydełka" poziomo- i nie żałuję - wymiana ZNACZNIE łatwiejsza.)

 

Też jestem "zielony" w mechanice, ale akurat wymiana filtrów powietrza/kabinowego jest całkiem prosta i z powodzeniem możesz ją zrobić pod blokiem czy na stacji benzynowej.

 

Z rozrządem się przymierzam dopiero do wymiany w okolicy 100kkm, więc jak przyjdzie czas, to ja się będę sugerował odpowiedziami z tego wątku na forum ;].

Edytowane przez norbert.ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie znajdziesz zestawy na przegląd, http://www.renault-czesci.pl/ , był polecany na forum.

Polecam filtry oryginalne lub renomowanych producentów np Mann, który między innymi produkuje filtry cechowane logo Renault.

Wow, dzięki! Skonfigurowałem sobie zestaw oryginalnych części (nie ma tylko płynu hamulcowego, chwilowy brak w sklepie) ale jestem pod wrażeniem cen w porównaniu do zamienników. W ASO robili mi na częściach oryginalnych więc nie będę zmieniał tego, ale cena końcowa całości wygląda świetnie :)

 

W tym zestawie rozrządu jest już chyba wszystko?

post-52816-0-92080700-1463486547_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Konina, to możesz podjechać do sklepu na Żwirki i Wigury, starszy pan prowadzi tam sklep z częściami do francuzów i na niektóre części ma dobre ceny.

Co do mechanika, jak chcesz dobrego, to odezwij się na PW.

Myślę, że coś da się zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!