Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer wskazuje błędne spalanie


majk88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w temacie. Sprawa wygląda następująco. Zapala się rezerwa, tankuje 10L ropy przejeżdżam 160km. Komputer wskazuje spalanie na poziomie 8,4 L/100 i zużycie na ten dystans 13,5L ropy. Dane te są błędne ponieważ licząc ręcznie na kartce wyszło spalanie około 6L/100km. Skąd ten błąd? Przejmować się tym? Czy da się to jakoś naprawić? Renault Megane II 1.9dci 120 km 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba takie przekłamania w Renault to standard.

W Twoim przypadku komputer przekłamuje "bezpiecznie" , ja zaobserwowałem przekłamania w drugą stronę, komputer pokazuje np. że zużyłem tylko 50 litrów ON od tankowania, a do zbiornika da się wlać 55 litrów ON.

Ktoś nieobyty z tym autem mógłby się kiedyś zdziwić, jak by mu zabrakło paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wprowadzam Cię w błąd, ale w megane 2 komputer pokazuje rezerwę nie jako stałą wartość, tylko jest ona zalezna od średniego spalania. Rezerwa ma starczyć na 100-150km i w mieście przy zużyciu 8l/100km rezerwa zapali się jak będzie w baku około 12l , a na trasie przy spalaniu 5l/100km rezerwa zapali się jak będzie w baku około 7,5l.

 

U mnie po oszczędnej jeździe na trasie (spalanie wg. komputera około 4,5l/100km) zapaliła się rezerwa i pokazało, że spaliłem 54,5l paliwa (czyli zostało 5,5l), oraz mam zasięg 120km (1,2*4,5=5,4l czyli by się zgadzało). Podjechałem na stację i wlałem około 55litrów do pełnego baku.

 

W mieście przy spalaniu około 7,5/100km zapaliła mi się rezerwa, również pokazywał wtedy zasięg około 120km (czyli zostało około 7,5*1,2=9l). Zaraz później zatankowałem do pełna około 50 litrów paliwa.

To by potwierdzało moją teorię, że wartość rezerwy w naszych autach nie jest stała, tylko zalezna od średniego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie rezerwy masz w opcjach programu diagnostycznego CLIP ja np. mam w swoim renault ustawione 6 litrów jako rezerwa i niezależnie ile mi pali czy to miasto czy trasa zawsze załącza rezerwę jak zostaje 6 litrów co sprawdzałem dwa razy przy tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!