Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Choroby wieku dziecięcego w megane III 1.5 dci


pittereck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowym użytkownikiem forum. Zbieram się wielkimi krokami do zakupu megane III grandtour. Z racji budżetu który wynosi ok 22 tyś + 1,5 tyś na pakiet startowy będzie to auto z roku 2009 lub 2010. Najprawdopodobniej z silnikiem 1,5 dci 86 lub 90 KM. Od silnika nie wymagam wiele a cieszy mnie fakt że są pozbawione DPFa i dwumasy. Interesuje mnie tylko fakt, czy samochody z początku produkcji cierpią na jakies szczególne przypadłości wieku dziecięcego? Czytając forum wpadłem na kilka szczątkowych informacji nt konieczności wymiany panewek w tym modelu silnikowym. Domyślam sie że przebieg będzie ok 200tyś km jak nie więcej. Co w tym przypadku będzie obejmował pakiet startowy poza rzeczami wizualnie oczywistymi jak np opony lub klocki. Jestem laikiem jesli chodzi o francuskie samochody więc za wszelkie sugestie i spostrzeżenia będę wdzięczny. Pozdrawiam. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z przypadłości były pękające przednie szyby, ale do tej pory już chyba wszystkie auta w których pękły mają wymianę za sobą.

W tym roczniku powinien być już układ wtryskowy Siemens/VDO/Continental, który jest udany i dość wytrzymały.

Silnik 90 KM będzie miał na 90% FAPa, wersja 85 KM jest go pozbawiona, jednak FAPa nie ma się co obawiać.

Chyba największym minusem wersji 85 KM jest 5 biegowa skrzynia, ale nawet mimo tego auto jest oszczędne.

Jeżeli w aucie olej był wymieniany regularnie co około 15 tyś km, to o panewki nie musisz się martwić.

Do pakietu startowego trzeba na pewno doliczyć pasek rozrządu i osprzętu, filtr paliwa.

Podstawa w stylu oleje i inne płyny, jest chyba oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że oczywista. Ile kosztuje zestaw rozrządu? Na allegro co aukcja to cena więc tym sie nie sugeruje. Widziałem kilka ogłoszeń z silnikiem 90 KM i skrzynią 6 biegów. Czy to normalne czy błąd w ogłoszeniu?

 

Dodano: 31 maj 2016 - 23:14

Jak wygląda eksploatacja dwumasy? Obawiać się wymiany przy przebiegu ok 200kkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd kompletny z pompą wody kosztuje ok. 350 zł (INA, Gates, SKF).

Razem z rozrządem trzeba wymienić pasek osprzętu, cena z napinaczem ok. 200 zł, jak napinacz jest sprawny, można wymienić tylko pasek i rolkę.

Koło dwumasowe jest tylko przy skrzyniach 6 biegowych, ale ta pojawiła się chyba dopiero w dCi 95 KM montowanym od 2014 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł dzieki za wszystkie odpowiedzi. Sporo mi podpowqiedziałeś. A teraz tak zdrowo rozsądkowo. Mozna kupic diesla z przebiegiem przekraczającym 200kkm i cieszyć się z jazdy czy bedzie to juz skarbonka? Zastanawiam sie czy wydac te 22 tyś na własnie taki samochód czy poczekac jeszcze chwile i kupic cos troche droższego ale w mniejszym przebiegiem. jak to wygląda w praktyce? Przy jakim przebiegu zaczynają sie w tym silniku wieksze problemy jak wtryski czy turbo? o eksploatacje nie pytam bo gumy itp to przy takim przebiegu to sprawa oczywista a zakładam że przed sprzedażą nikt tego nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie każdy model auta po przebiegu rzeczywistym 200.000 km ,kupiony z drugiej ręki ( Polskie drogi ) to prawdopodobnie przysłowiowa skarbonka ,chyba że od znajomego , który chuchał i dmuchał na auto i ma stan licznika nie kręcony .Turbo i wtryski po tym przebiegu na pewno ( + - 15% ) wymagają co najmniej regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie w sumie czy nie rozsądniej będzie kupić 1.6 100 km KM w wrzucic sekwencje. 5 lat temu kupiłem a3 1.6 102 KM i do dzis szczęśliwie pracuje na lpg. fakt że szukałem benzyniaka, po to by samemu załozyć lpg. Ma ktoś dłuższe doświadczenia z megane III 1.6 lpg? co sie stało z tymi starymi pancernymi silnikami? jaki jest sens w ceramicznych gniazdach zaworowych, które wypalają sie od pracy na lpg? mysląc że za 5-6lat gdy znów będe zmieniał auto bede najprawdopodobniej szukał hybrydy, bo niczym innym pewnie juz nieda sie jeździć robi mi sie nieprzyjemnie . ogladam własnie tvn turbo i jestem przerazony;((

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 110 KM to ostatni stary konstrukcyjnie silnik w reno, już nie sprzedawany w nowych autach. Kultura mierna, głośny i paliwożerny ale... bardzo dobry do lpg, przede wszystkim z racji hydrauliki na zaworach, tylko brać i zakładać. Ludzie gazują też 1.4 Tce a nawet ponoć nissanowski 1.6 115 KM, który znajdziesz w megane 4. 1.2 Tce z racji wtrysku bezpośredniego do lpg się nie nadaje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W przyszłym tygodniu będę miał Megane III 2013 1.5dCi 90KM z przebiegiem <130000 wersja Expression w kolorze czarnym. Odkupiona po leasingu z firmy, kupiona oczywiście w polskim salonie, bezwypadkowa w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!