Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jazda samochodem na gazie - moje spostrzeżenia


darek653

Rekomendowane odpowiedzi

Mapa Ci się rozjeżdża ,bo masz źle ustawiony gaz ,co powoduje rozjechanie się mapy dla benzyny i to jest powód twojego porannego problemu z odpaleniem na benzynie.Odłączając akumulator resetujesz komputer wtrysku (i rozjechaną mapę). Takie odłączanie to można zrobić ,aby bez problemów dojechać do Gazownika.

O źle ustawionym gazie świadczy również spadek mocy z klimą.Jeżeli chodzi o przełączanie na benzynę przed domem , to nic innego jak samoadaptacja na benzynie , co powoduję ponowne poprawne ustawienie mapy wtrysku dla benzyny .Ale to nie jest rozwiązanie problemu złej regulacji gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wczoraj byłem u gazownika, który zakładał mi gaz.Instalacja jest na gwarancji, więc muszę wszystkie

naprawy i przeglądy wykonywać u niego.

Jeżeli to STAG to masz mapę autoryzowanych serwisów i nie jesteś przyklejony do jednego punktu. Zauważam że zamiast wziąć pod uwagę opinię kolegów z forum nadal wierzysz Panu z serwisu. Twój wybór, nie mniej wszystko już zostało powiedziane wcześniej - porządna regulacja przez kumatego gaziarza. Tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa Ci się rozjeżdża ,bo masz źle ustawiony gaz ,co powoduje rozjechanie się mapy dla benzyny i to jest powód twojego porannego problemu z odpaleniem na benzynie.Odłączając akumulator resetujesz komputer wtrysku (i rozjechaną mapę). Takie odłączanie to można zrobić ,aby bez problemów dojechać do Gazownika.

O źle ustawionym gazie świadczy również spadek mocy z klimą.Jeżeli chodzi o przełączanie na benzynę przed domem , to nic innego jak samoadaptacja na benzynie , co powoduję ponowne poprawne ustawienie mapy wtrysku dla benzyny .Ale to nie jest rozwiązanie problemu złej regulacji gazu.

Amen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisaliście o rozjechaniu map, to wszystko sie potwierdziło.

Dzisiaj byłem na ustawieniu gazu u naprawdę kumatego gościa i mam... "nową Megankę"

 

Samochód śmiga jak nigdy dotąd, nie ma szarpnięć i przyspieszenie jest zauważalne.

Żadnych świec nie wymieniałem, wystarczyła sama regulacja.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za podpowiedzi i trafną diagnozę,czytając Wasze posty można się naprawdę wiele nauczyć i dla takiego laika jak ja to ogromna skarbnica wiedzy.

Uważam temat za zamknięty......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!