Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane Kombi 2012r.


tomek_bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainteresowałem się tym egzemplarzem: http://allegro.pl/show_item.php?item=6237358038#thumb/2.

Sprawdzałem w serwisie po numerze VIN i ostatni wpis jest w lutym 2016r. przy przebiegu 162 tys km. Wymieniona jest przednia szyba, sprzedawca wysłał mi zdjęcie pęknięcia od kamyka oryginalnej. Zarzeka się, że auto bezwypadkowe i niemalowane. Udostępni na miejscu czujnik lakieru i odda pieniądze za paliwo jeżeli okaże się, że auto jest w innym stanie niż on twierdzi. Autko jest fajnie wyposażone i cena atrakcyjna. Meganka ma belgijskie blachy, facio powiedział, że wszystkie opłaty i tłumaczenia wraz z przeglądem są zrobione i tylko czeka mnie 260zł w wydziale komunikacji.

Proszę o pomoc w podjęciu tak ważnej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytać inne posty na temat 1,5/110 KM.Przebieg auta sugeruje,że należy spodziewać się regeneracji; turbiny, koła dwu-masowego ,wtrysków ,rozrządu - co daje kwotę rzędu 7000 - 8000 zł .Co ile była wymiana oleju w silniku ?????.Trzeba zobaczyć ,pooglądać i jechać do kumatego mechanika celem sprawdzenia auta przed sprzedażą -kosztuje to ok.200 -300 zł i wiele kwestii się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozrząd był wymieniany w październiku przy przebiegu 158 tys. Olej wymieniany co 20tys. Wpisy w serwisie o tym świadczą. Poczytam inne tematy. Wcześniej jeździłem scenikiem z 2007 roku z silnikiem 1.5 dCi 106KM, miał nalatane 320tys i nic się z nim nie działo. Co najlepsze scenic nie miał dwumasy. Ta meganka ma? Wg katalogu (pracuję w sklepie motoryzacyjnym) to nie ma dwumasy :)

Edytowane przez tomek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego mieć auto od nowości, a co innego z drugiej ręki. Każda Meganka z 110 KM ma dwu-masę. Jechać do mechanika i zrobić ocenę ciśnień sprężania - dużo to wyjaśni o stanie technicznym silnika .Trzeba działać - a najlepiej kupować używane auto z ASO Reno

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu dopatrzyłem się felg dlaczego po prawej stronie wzór układa się odwrotnie niż ze strony lewej,no i chyba nie ma opcji montażu tych felg tak by były po obu stronach jednakowo wzorem-a może się mylę?a może ten typ felg tak ma :unsure:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga :!:

uff... a już myślałem, że felgi oszukane :D Jutro jadę autko obejrzeć z bliska. Jak mi się nie spodoba to kupię 8-letniego passata z 3-krotnie przekręconym licznikiem i przynajmniej będzie lans :D

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

Radzę jednak zapoznać się z regulaminem forum. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złość mamie odmroże sobie uszy .Passat -to nie auto lansowe a wręcz passe. Zobacz http://renault.zdunek.pl/samochody-uzywane - jest tam parę aut i można coś wybrać sensownego i nie tak daleko , Aso Reno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Dzięki za wskazówki. Pochwalę się w sobotę swoją decyzją. Rano ruszam w podróż. Miałem już kilka aut, ale żadne nie było rodzinnym kompromisem w takim stopniu jak Scenic 1.5 dCi 106KM, który dzielnie mi służył przez 3 lata i poza wymianą oleju co 10 tys km nie wymagał wiele ode mnie. Teraz wybór padł na Megane z podobnym silnikiem. Jak nie ta Megi z ogłoszenia to będzie inna :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

Radzę jednak zapoznać się z regulaminem forum. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!