Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat w Megane 2 phI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Megane 2 phI z 2003 roku. Mam pewien problem a dokładnie to chodzi o to że mam przelącznik z tempomatem i jakimś limiterem lecz mam kierownicę bez przycisków. Da radę jakoś włączyć ten tempomat aby działał prawidłowo? Dodam że podczas uruchomionego silnika kontrolki od tego tempomatu i limitera wyświetlają się na liczniku po ich włączeniu. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wymieniał kierownice i wsadził zwykłą. Musiał byś prawdopodobnie wymienic prawie cała kierownice z taśmą zeby działało.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ masz włącznik na tempomat, a nie masz przycisków na kierownicy to raczej ktoś wymienił po wypadku samą wywaloną poduszkę na taką bez przycisków. Taśma raczej będzie dobra. Zdejmij poduszkę i zobaczysz czy są złącza do podłączenia przycisków wychodzące z taśmy pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bezpieczne- szukanie przycisków po desce... przyciski kupisz już za 45 zł i poduszkę przed liftem za 40zł. Nawet znalazłem po lifcie za 75 zł. I masz jak fabryka.

Wkładasz np wiertło 5 mm do otworu w dolnej części poduchy, poducha wychodzi do GÓRY.

Jestem z Mysłowic. Mam w garażu takie przyciski jak byś chciał.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje elwik lepiej zrobic jak fabryka wypuszczała niż jakieś tuningi. Tym bardziej ze można się zamotać czasami. Kierownice musisz obrócić o 180 stopni i w dziórkę jakis śrubokręt lub wierło włożyć i blaszka powinna odskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za ulepszaniem elektryki Meganek. Ale w kwestii przycisków tempomatu lepiej nie kombinować. Co prawda sam przerobiłem taśmę bez tempomatu na tempomat. Ale to bezpieczny zabieg lutowania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownice musisz obrócić o 180 stopni i w dziórkę jakis śrubokręt lub wierło włożyć i blaszka powinna odskoczyć.

Tylko dziurki szukaj od drugiej strony (z tyłu) kierownicy. Śrubokrętem musisz w środku odgiąć blaszkę - czasami jest ciężko - zwłaszcza, że za pierwszym razem nie będziesz wiedział jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!