Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zasadzie mam juz 2 meganki, jedną przed, a drugą po Lifcie.

Czuje zasadniczą różnice w sile wspomagania w obu autach. Ta po lifcie ma znacznie większe wspomaganie. Czy jest to normalne? . W tej po lifcie (większe wspomaganie) jadąc z zapiętym maxiecu widzę ponadto ciągle stopień wspomagania 100%. Wisi takze błąd 5609 (zwielokrotniona informacja o prędkości pojazdu -błąd CAN) - nie do skasowania. Czy to normalne,czy cos zmienili po lifcie czy mam coś skopane? Szczerze to to wspomaganie jest zbyt mocne przy dużej prędkości. No i co to za błąd? (pytałem w diagnostyce, ale bez odzewu). Wie ktoś coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w phII ale nie czuję aby wspomaganie było zbyt mocne, ten błąd to wg renault DF057 będę to w końcu naprawiał w to lato, bo jeżdżę tak już 3 rok. Stopnia wspomagania podczas jazdy nie sprawdzałem, ale prędkość z czujników abs w kołach zbliżona do tej na blacie i może dlatego nie widzę zbytniej różnicy do scenica II ojca gdzie tego błędu nie ma.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi takze błąd 5609 (zwielokrotniona informacja o prędkości pojazdu -błąd CAN)

To jest błąd C1609, C oznacza układ jezdny, a błąd sam z siebie informuje o jakichś błędnych odczytach z czujnika/ów układu ABS/ESP. Jeśli ABS jako taki działa to może gdzieś co jakiś czas tylko na chwilę pojawia się zwarcie albo jakiś hamulec trochę blokuje koło i są błędne odczyty o prędkości.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co to jest DF057 w kontekście wspomagania (no i skąd masz takie info)?

Symbol, który podał droopy pochodzi z ustandaryzowanej bazy kodów OBD, które są często zbyt ogólne i lakoniczne. Natomiast DF057 jest opracowany przez Renault i tyczy się konkretnego sterownika. Do wspomagania ma to tyle, że jego siła jest zależna od prędkości, a ta jest błędnie podawana w sieci CAN o czym właśnie mówi ten błąd. MaxiEcu kiedyś miał poprawną bazę błędów i właśnie taki błąd mi pokazał, później po aktualizacjach coś skopali i też widzę teraz 5609.

Nie mogę znaleźć info w sieci

Chyba po prostu nie umiesz szukać niestety.

W związku z tym, co będziesz naprawiał ?

Są opisy serwisowe jak poradzić sobie min. z tym błędem, ale też trzeba się postarać i znaleźć ;)

Ale obawiam się, że możesz nie wiedzieć o co chodzi.

thumb_hosting_zdjec_1466516726__df057.png

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kod wyciągnięty z bazy OBD. Błąd o którym pisałeś DF057 to znalazłem, że dotyczy on czujnika wody w filtrze paliwa. Ale aż tak bardzo się na tym nie znam, być może masz rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Aczkolwiek uszczypliwości sobie mozesz darować

Chyba po prostu nie umiesz szukać niestety.

Ja szukam kilka dni, Ty całe 3 lata...

Ja to pewnie zrobię, Ty pewnie nie...

Są opisy serwisowe jak poradzić sobie min. z tym błędem, ale też trzeba się postarać i znaleźć ;)

Ale obawiam się, że możesz nie wiedzieć o co chodzi.

Wyobraź sobie, że wiem. Ta serwisówka mówi mniej więcej tyle : "koło się nie kręci: sprawdź koło"

Tak naprawdę to coś tam znalazłem, ale chciałem się upewnić.

Się składa ze nie mam tłumacza kodów obd na DF renaulta.

Gdyby to było tak trywialne pewnie bym nie dopytywał.

O ile umiesz również czytać schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżbita Maciej widzę jesteś, albo nie rozumiesz co czytasz skoro wyczytałeś że szukam rozwiązania 3 lata. Tyle to tylko jeżdżę z tym błędem, a to dlatego, że nie ma on u mnie odczuwalnych negatywnych skutków. Może faktycznie nie zrobię tego w to lato, nie wiem, zobaczymy czy starczy czasu, bo zajmuję się ciekawszymi projektami w aucie. Co do szukania, to tak naprawdę nic sensownego nie znalazłeś i nie miałeś pojęcia o co chodzi, a wiedziałeś tylko to co pokazał Maxiecu i delikatnej krytki nie umiesz przyjąć na klatę. Większości nie chce się pomyśleć gdzie szukać, jak w google nic to tutaj oczekują gotowego na tacy. Co do "tłumacza kodów" to coś takiego raczej nie istnieje. Od serwisówki oczekiwałeś rysunkowego prowadzenia za rączkę? Jeśli umiesz czytać schematy to jaki problem znaleźć odpowiednie połączenia i je sprawdzić. Jak nie, to mogę znów pomóc :)

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!