Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1,5 dci


adam189

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym padła moja meganka 1,5 dci - oczywiście panewki. Koszt naprawy 5 tyś czyli nieopłacalny.

Także jeżeli ktoś pisze że należy olej wymieniać co 15 tysięcy to jest w błędzie, cała obsługa była wykonywana zgodnie z planami a i tak padła. Więc jeżeli macie 1,5 dci to życzę szczęścia. Auto w jednej chwili spada na wartości 60%. NIGDY WIĘCEJ DIESLA!!!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez tyle lat to chyba zaoszczędziłeś te 5 kPLN na remont?

swoją drogą - jak remont dobrze zrobiony, to czemu nie zainwestować? przynajmniej wiadomo co się ma, jak się jeździ i ile pali (wyjątkowo mało)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ktorym miejscu mialem zaoszczedzic? Ze pali 2 litry mniej od benzyniaka na 100km? Trzeba jasno powiedziec te silniki to wielka pomyłka.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go od nowości salonowej?, przebieg udokumentowany i te wymiany oleju co 15.000km?.

Ostatnio gadałem z gościem, kupił 1.5 ale w M3, 100.000km przebiegu oryginał, pierwsze co zrobił to wymienił te panewki profilaktycznie, bo poflotowe auto było.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zawsze byl wymieniany wczesniej niz zalecaja na wszystko mam faktury, oczywiscie licznika nikt nie krecil. Kazdego kto ma taki silnik to czeka.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od eksploatacji silnika. Olej to nie wszystko, dużo zależy od sposobu jazdy takim autem.

Nie wiem jaki dokładnie silnik posiadałeś ale silniki 1.5 róznia się od siebie i niektóre są bardziej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdego kto ma taki silnik to czeka

Mój ma nalatane 210 tyś (oficjalnie) a tak naprawdę nikt nie wie ile i chodzi. Przy 191 tyś wymieniłem panewki i pompę. Ale mam już poliftowego. Możesz założyć przy remoncie pompę od takiego-jest zmieniona po lifcie w 2005r na wydajniejszą, prawdopodobnie z powodu tych nieszczęsnych panewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zawsze byl wymieniany wczesniej niz zalecaja na wszystko mam faktury, oczywiscie licznika nikt nie krecil. Kazdego kto ma taki silnik to czeka.

oj tak wszystko oczywiście cacy. Jak już wylewasz żale i oczerniasz silnik, to uchyl tajemnicę historii tego czegoś czym jeździłeś. Kiedy kupione, od kogo, jaki miał przebieg itd.

 

Mój dobija do 350 tys, poflotowe kupione przy 240 tys z uszkodzoną turbiną. Od tamtej pory olej niewymieniany, jedynie filtr i dolewki, olej 5w40/5w30. Silnik, pompa, wtryski fabryczne, panewki też. Przypadek ? nie sądze, trzeba umieć jeździć dieslem, ty widocznie tego nie potrafisz. pali 2 litry mniej od benzyny ? chciałbyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując takie auto już trzeba odkładać na remont silnika. Taka jest prawda.

Ja kupiłem, pojeździłem miesiąc i też silnik padł. Też mam 1.5. Na szczęście "tylko" wymiana głowicy. Ale i tak sprzedaję, bo wolę nie ryzykować.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!