Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ważne ! Przekładka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :)

 

Na wstępie muszę powiedzieć że jestem załamany aczkolwiek historia mojego auta jest jak czarna magia. Kupując Renie w dowodzie miałem napisane że jest to wersja 101 konna, w niedziele tydz temu miałem poważną awarie zerwany pasek klinowy który dostał sie do rozrządu i przestawiło go do tego stopnia że pokrzywiło zawory. Z świadomością tego że jest to wersja 101 konna zacząłem szukać silnika k9k728 znalazłem za przystępną cene za goły słupek ale okazało się że w dowodzie był błąd nie jest to wersja 101 konna tylko 80.

I moje pytanie brzmi jaka jest różnica miedzy silnikiem K9K728 a silnikiem K9K722 czy jeżeli zrobie przekładkę na model K9K728 osprzęt bd współgrał ????? na pewno będę musiał zrobić nowa mapę silnika. Jest jakaś osoba która robiła przekładkę na ten rodzaj silnika co ww. Liczę na szybkie odpowiedzi z względu na to że jestem umówiony jutro na kupno silnika K9K728.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi

Wiesz co to są zdania? Kropki, przecinki?

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny co do pompy (oczywiście jeśli jest Delphi), reszta będzie działać i sterownik bez problemu powinien to ogarnąć.

Musisz tylko pamiętać, że wersja 101KM ma sprężarkę ze zmienną geometrią i przepływomierz.

Trzeba by było więc przełożyć turbinę ze starego silnika i dolot z czujnikiem powietrza zamiast przepływomierza.

Nie brałeś pod uwagę, że w tym aucie silnik mógł być fabrycznie wsadzony 1,5 dCi K9K728, a ktoś go już podmienił?

Już się z tym spotkałem :)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co zostawic to co jest tylko wymienić silnik i, osprzęt niestety na necie sprawdzałem numer Vin ( zapłaciłem 20 dychy ) i faktycznie było te 80 km ale czy Turbo wydoi siebie to co ma ??? silnik sprawdzony pod katem ciśnienia oraz panewki wymienione za 1400 zl ( po znajomości )

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi

Wiesz co to są zdania? Kropki, przecinki?

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz sam słupek, to nie ma żadnych problemów :)

Jeżeli przekładasz gotowy silnik, to musisz tylko zwrócić uwagę na przepływomierz i sprężarkę.

Reszta powinna zagadać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osprzęt jest na Delphi jak znajde jakaś turbina z zmienna geometrią to ja wsadzę :D ale czy sterowanie ta turbiną nie różni się z Tą co mam teraz czyli ta zwykła

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi

Wiesz co to są zdania? Kropki, przecinki?

Ostrzegam, że polecą paski.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!