Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane III 1.6 110KM - kilka pytań


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stałem się posiadaczem tytułowego auta, zrobiłem "pare" kilometrów i nasunęło mi się kilka pytań:

1. Czy u Was też falują obroty na zimnym silniku, do czasu wyłączenia ssania? Nie jakoś mocno, ale jednak...

2. Zauważyłem, że na każdym biegu po wciśnięciu pedału gazu silnik reaguje "od razu", oprócz biegu nr 2... Na dwójce po puszczeniu gazu i ponownym jego wciśnięciu (do połowy, do końca - obojętne) jest chwila bezczynności/zmuły i dopiero zaczyna ciągnąć... to normalne przy tym silniku? Skrzynia 6 biegów

3. Spalanie - tak sobie czytam raporty i ludzie chwalą się spalaniem ok 6-7l w trybie mieszanym, a u mnie przy jeździe 80% trasa 100km/h 20% miasto spalanie oscyluje w granicach 8l PB95 i 9,5-10 LPG - wydawało mi się normalne, ale jak przeczytałem raporty innych to się zaczynam zastanawiać czy jest ok? Dodam tylko że mam 17" koła z oponami 205 - może stąd taka różnica?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ad 1. Tak, to normalne.

Ad 2. Nie zaobserwowałem u siebie, ale nie twierdzę, że tak nie mam.

Ad 3. Ludzie lubią pisać głupoty w necie, niektórym Megane na ON palą 2-3/100 także należy brać poprawkę na te informacje. U mnie spalanie:

- Przed założeniem LPG zrobione 7000 km i średnie całkowite na PB równiutkie 8/100.

- Po założeniu LPG zrobione 18000 km i średnie całkowite PB (dane z komputera) 7,9/100 natomiast LPG wychodzi 8,7/100 + 0,8/100 PB.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnie spalanie benzyny ok. 8.1 l/100 km. Gazu jak niżej. Dodam, że na trasie, drogi powiatowe, jazda do 110 km/h, spalanie nie chciało być niższe niż 7.4 l/100. Żeby obniżyć koszty trzeba założyć lpg. W mniejsze spalanie nie wierz, bo jak pisał kol. Sebastian to radosna twórczość użytkowników poprawiająca im samopoczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja właśnie jestem na szukaniu instalacji LPG do 1.6 110km KM. Jakiej firmy macie zamontowane i jak się sprawują ?

Pozdrawiam Seba

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG QNext i też sobie chwalę :)

 

Ten silnik jest ogólnie zamulony ale na dwójce tego specjalnie nie czuję. Wg mnie najlepiej zbiera się właśnie na drugim biegu, potem jest znacznie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej włoskie BRC, mieszkasz w Polsce to kupuj bardzo dobre polskie produkty!

Jak szukałem dla siebie większość polecała:

 

elektronika: Stag Qbox Basic (ew. LPGTech 224)

wtryski : Barracuda

reduktor : KME Tur

 

Założyłem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!