Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Druga karta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post, więc po pierwsze, witam serdecznie. :)

 

Niedawno kupiłem meganke II. Problem jest taki, że przeoczyłem dość znaczącą kwestie, mianowicie drugą kartę. Pierwsza otwiera drzwi, pozwala uruchomić silnik, wszystko jak należy. Druga karta jest bezużyteczna, gdyż ani pilot nie pozwala dostać się do samochodu, a po wsadzeniu do czytnika wciąż widnieje komunikat by wsadzić kartę. Sam czytnik działa, gdyż pierwsza karta bez zarzutu pozwala uruchomić silnik. Jako dodatek, kluczyk w drugiej karcie jest "czysty" tj nie ma wyrobionego wzoru. Czy auta te były sprzedawane z drugą "czystą" kartą, czy coś tu nie gra? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auta te były sprzedawane z drugą "czystą" kartą, czy coś tu nie gra?

Wałek sprzedającego, karty muszą być dwie zakodowane w kompie oraz wzór na kluczykach do awaryjnego otwarcia auta musi być taki sam. I jeżeli powiesz, że auto sprowadzone z zachodu, to na bank, drugą kartę zatrzymał ubezpieczyciel przy szkodzie całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie kupiłes auto powypadkowe sprzedawca dał ci czystą kartę. Albo kodujesz karte i w systemie zostawiasz działająca i tą nową albo oddajesz auto sprzedawcy i niech sie cmoknie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od tego czy jest to karta czy sama obudowa? Na pewno czysta?

Inną opcją jest to że poprzedni właściciel zgubił drugą kartę, zniszczył etc... handlarz dla sztuki załatwił tą.

Możesz to załatwić na dwa sposoby: wracasz do handlarza i robisz raban... lub olewasz go i kodujesz tą drugą jeśli jest czysta do swojej Meganki, ten co ci będzie kodował wyczyści wszystkie karty zapisane w komputerze samochodu i od nowa programuje obecne działające karty. Nawet jak ktoś specjalnie zostawił sobie tą drugą to i tak po tym procesie nie uruchomi silnika (nie będzie działać otwieranie z przycisków i odpalanie silnika), najwyżej wejdzie do środka używając awaryjnego bagnetu w kluczu, ale na to też jest rozwiązanie: wymiana zamka z bagnetami kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga karta nówka sztuka tak na oko, nawet ryski na obudowie. Jest kluczyk i bateria, kluczyk bez wzoru. Handlarz pokazał sam parę usterek, np nie działająca prawa szyba, na którą nie zwróciłem sam uwagi bo klima sprawna. Facet z żoną i dzieciakiem, więc chyba aż tak by za niecałe 8 tysięcy nie ryzykował, że ktoś go za przeproszeniem strzeli w ryj, albo mu okna powybija. W takim razie podjadę do jakiegoś magika który mi zdezaktywuje inne karty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobić druga kartę. W ASO dorobienie i kodowanie kosztuje ok 650zł. I w pierwszej kolejności wykasować brakującą kartę z pamięci kompa.

Bez przesady, ja robię w Warszawie karty po 250zł. Kilku moich znajomych także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to jest tak istotna rzecz przy sprzedazy auta, ze na starcie sie mowi co jest nieteges z druga karta.

W sumie także moje niedopatrzenie, człowiek młody, głupi. Pierwsze auto, bardziej sprawdziłem z tatą jak jeździ, czy nie był bity, że ta karta całkowicie wyleciała z głowy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali. Prawdopodobnie dostałeś kartę od innego auta. To stały trik handlarzy.

Dorób drugą i będzie malina. Przy okazji dopisywania nowej karty zostanie wymazana z auta ta której nie posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!