Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dla zainteresowanych mogę podać kosztorys montażu Media NAV w meg II.

 

Radio 300zł + 22zł przesyłka

Przejściówki z Iso na Renault, antena GPS, konektory, adapter do anteny, złączki do wpinania się w kable - 90zł już z przesyłką

Szpachlówka samochodowa - 10zł

Lakier podkładowy w sprayu - 17

Lakier samochodowy w sprayu z palety AUDI - 22zł 400ml

 

Miałem jedną przygodę, podczas montażu przez przypadek zrobiłem zwarcie na radiu i uszkodził mi się scalak na pozycji IC401. Niestety z braku sprzętu do lutowania układów scalonych wysłałem radio do zaprzyjaźnionego serwisu w Warszawie. Serwis Qest naprawdę robi dobrą robotę. Z dwoma wysyłkami wyniosło mnmie to około 150zł .

 

Podsumowując: całkowity koszt wyniósł 611zł.

Porównując do tego radia typu sony, pioneer 2DIN które zaczynają się od 800zł wychodzi i tak taniej. Gdyby nie moja niezdarność 150 zostałoby jeszcze w kieszeni.

 

Zdjęcia dziś albo jutro wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fabryczny w daszku? raczej niemożliwe niestety, radio jest znacznie nowsze niż tuner list/update list i wykorzystuje zupełnie inną transmisję - ma co prawda piny na magistralę CAN, ale służą do łączności z jakimś modułem Can Bus, odpowiedzialnym za wyświetlanie temperatury i trybu ECO - był fabrycznie montowany chyba w Capturze i Clio IV, w dacii go nie było, ale nikt tego nie rozgryzł póki co, zresztą po co, skoro nie jest on do niczego potrzebny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle :) , w pierwszej megance radio wystawało mi 4-5cm i dało się z tym żyć ;). Ciekawi mnie tylko czy to konsola blokuje te brakujące 1-2cm czy za radiem po prostu nie ma już miejsca, ale wydaje mi się że jest, bo media navi ma standardowe wymiary, może ktoś się odważy i wyrzeźbi coś w konsoli ;D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto przykładowe zdjęcia. zrobie jeszcze tak jak mam obecnie zamontowane bo obrót sprawy jest o 180stopni.

 

Ramka radia jest wspawana w konsole centralną. Jednak po montażu przekonałem się, że użycie szpachli uniwersalnej nie jest odpowiednie do plastiku. Podczas wkładania konsoli szpachla pękła w jednym miejscu i zrobił się odprysk.

post-93470-0-62486500-1475240739_thumb.jpg

post-93470-0-43446100-1475240749_thumb.jpg

Edytowane przez damian-lewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ta poprzeczka też blokuje, ale u siebie nie chciałem jej usuwać, bo nie mam pod ręką żadnej kieszeni radiowej a obawiałem się, że po jej usunięciu radio nie będzie się solidnie trzymać ;).

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czytam z zainteresowaniem ale dla laika to tak nic nie da. Mam problem, bo chciałbym takie Radymno zamontować w renault trafić z 2007 r ale od czego zacząć, które Radyjko zakupić i czy ktoś z kolegów może takim przeszczepem się zajmował.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, prawie jak fabrycznie już wygląda :) jakby pobawić się szpachlówką do plastiku byłyby jeszcze lepsze efekty. Gdzie można dostać taką ramkę? posiadasz stalową pół kieszeń? czy radio jest stabilne mimo usunięcia poprzeczki?

 

wolfik - z tego co widzę w trafficu były tuner list/update list i jakaś półeczka, ale to zależało od wersji. Zakładając, że wejdzie standardowe radio 2DIN, będzie Ci potrzebne dokładnie to samo co w pierwszym poście. Media nav ma standardowe wymiary - jedynie rameczkę trzeba przyciąć ;) tę navi można na dobrą sprawę zamontować w każdym aucie ;) od fiata poprzez opla na grupie Vw kończąc ;). Jedyne co jest ważne, to żeby zmieściło się radio 2 Din, do scenica 2 np. nie wejdzie.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramkę można kupić np. na allegro, w której wyciąłem cały środek

http://allegro.pl/ramka-radiowa-renault-megane-ii-2din-czarna-i6552533059.html

, mam zamontowaną półkieszeń, wsadzoną odwrotnie, żeby móć ją przykręcić, którą przykręciłem w fabryczne otwory mocujące panel środkowy.Radio jest stabilne, teraz to ją nawet ciężko wyjąć :)

post-83089-0-62044100-1476303145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy jest jakaś możliwość podpięcia zmieniarki CD pod to radio? Teoretycznie można by kombinować z ukrytym fabrycznym radiem podpiętym pod auxa i do niego zmieniarka, ale to dużo zabawy i jednak trochę zajętego miejsca (które w CC odgrywa rolę). Ma ktoś wiedzę na temat czy da się podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!