Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

Auto przed liftem czy po lifcie? jak przed liftem to kostkę po prostu odłączasz od wyświetlacza (są tam dwie połączone kostki w jedną, siwa to właśnie kostka od pilota, a druga jest od wyświetlacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj przeszła przejściówka anteny ISO fakra. Niestety jest to końcówka męska, akademia jak w medianav :-( Rozumem, że musi być żeńska ISO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Odgrzeję nieco tego kotleta. Planuję wykonać w swojej Megi taką właśnie instalację. Jedna rzecz nie daje mi spokoju - ramka.

Nie chciał bym oszpecić kokpitu, a jeżeli zacznę coś własnoręcznie rzeźbić, to tak by się pewnie skończyło :/

Czy pojawiły się już gdzieś jakieś gotowe rozwiązania do Media Nav? Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwiat - Co do przejściówki potrzebujesz dokładnie takiej http://allegro.pl/adapter-antenowy-fakra-gniazdo-iso-gniazdo-vw-audi-i5962342479.html

 

Gotowych rozwiązań nie ma, bo i jak miało by to wyglądać ;) z tego co pamiętam rzeźba w kokpicie nie jest potrzebna, tylko właśnie w tej dodatkowej ramce ;) ale niech wypowie się lajkonik125 bo on taką montował ;) zresztą cała konsola kosztuje jakieś grosze (na allegro 20-50zł max), więc nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to nie ma problemu.

 

Swoją drogą, jak wam radio odbiera? u mnie chyba coś jest nie tak z anteną, bo wcześniejszy Pioneer również odbierał może ze dwie stacje i to kiepsko.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g-man

Musisz usunąć wewnętrzną poprzeczkę w kokpicie, radio zamontować w półkieszeni, którą zamontowałem odwrotnie by móc ją przykręcić i wyciąć w ramce całe wnętrze.Tutaj masz moje zdjęcie przedstawiające zamontowaną ramkę.

@zajchow

Mi radio dobrze odbiera, niektóre stacje nawet lepiej od tuner lista.

post-83089-0-80251900-1486714755_thumb.jpg

Edytowane przez lajkonik125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to gra w porównaniu z normalnym radiem, bo wciąż się zastanawiam czy to czy np pioneer fh-x730bt lub normalne deh-x5900bt cenowo wychodzi podobnie. Na nawigacji średnio mi zależy a bardziej na jakości dźwięku. W przyszłości chce zamontować jakieś głośniki Focal.

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tuner list to na pewno lepiej - na poziomie radia cabasse, co do nowych Pioneerów nie wiem, ale zapewne zagrają trochę lepiej. Stary Pioneer na CD grał podobnie, ale Alpine to to z pewnością nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem starego Pioneer i nowszego Alpine. I barwa dźwięku bardziej mi pasował z Pioneer. A głośniki miałem z magnata ale nie pamiętam modelu jakieś 13 cm. A 4x20 to raczej nie zagra za dobrze a wzmacniacza mi się nie chce montować. Teraz zostaje mi wybór 2din czy 1din co byście wybrali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz półeczki ani zmieniarki, to chyba skusiłbym się na model 2Din ;) ale tylko ze względów czysto estetycznych - nie wiem czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o parametry czy funkcjonalność tych modeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajchow, odlaczylem wtyczke od wyswietlacza pod daszkiem i jest tam jedna kostka a nie dwie. Mam autko z 2005 roku, ostatni model przed liftem

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!