Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierownica skórzana - pielęgnacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do Koleżanek i Kolegów, a raczej prośbę o sugestie dotyczące sprawdzonego środka oraz sposobu czyszczenia i pielęgnacji kierownicy skórzanej.

Mój Scenic ma już 5 lat i niestety pominąłem ten temat "profesjonalnie" (czyszczenie polegało tylko na przetarciu wilgotną szmatką kierownicy) i zauważyłem że w dwóch miejscach (tam gdzie najczęściej trzymam dłonie) pojawiła się chropowatość i małe ubytki lakieru.

No cóż trochę przespałem sprawę ale może coś doradzicie i jednak się da coś uratować (nie jest to jeszcze stan wymagający lakierowania). Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem jasno beżową skórę chyba na wszystkim. 16 lat miał samochód, więc jej stan był już dość słaby. Wysuszona, miejscami pojawiały się płytkie pęknięcia. Kupiłem środki firmy Gliptone i mogę szczerze powiedzieć, że działają cudnie. Pachną nowiótką skórą, nawilżają ją, dzięki czemu jest miękka i elastyczna (na ile skóra może być elastyczna). Gliptone ma też zestawy naprawcze. Na Twoje potrzeby uważam, że cleaner i odżywka wystarczą. Są to dość drogie produkty, ale bardzo wydajne i starczą na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, muszę Cię zmartwić. To skóra z plastikowej krowy. :)

Było już dosyć dużo na ten temat na forum.

Stosowanie środków typowo do skóry bez sensu a w pewnych przypadkach może nawet ze szkodą dla "skóry"- środki na bazie rozpuszczalników mogą działać szkodliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelupi dzięki za odpowiedź. Ale w razie czym ją zabezpieczyć. Mam już ślady początku przetarcia i ubytków farby. Czy pozostaje mi tylko czekać końca i obłożyć prawdziwą skórą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkami do tworzyw sztucznych, ale nie na bazie silikonu.

Myślę, że pot z dłoni działa mocno niekorzystnie na tworzywo obszycia skóry.

W sumie to nie ma na co czekać, tylko obszyć prawdziwą skórą i po kłopocie.

W megane 2 obszywałem, efekt był lepszy niż "fabryczny", idealnie dobrany kolor, połączone częściowo ze skórą perforowaną. Oczywiście pełne obszycie, łącznie z ramionami.

Widzę, że jesteś z Krakowa, na Allegro ktoś wystawia już obszyte z Knurowa. Może warto podjechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem drugą kierownicę i po problemie. Gałkę i mieszek zakupiłem pod kolor u użytkownika Maniol z alledrogo. Kierownica jest skórzana w Scenicu jak i gałka biegów. Mieszek jest z ekoskóry.

Tak to wygląda po zmianie kierownicy. Dla porównania jest zdjęcie starej i nowej kierownicy.

post-93558-0-84606100-1470389878_thumb.jpg

post-93558-0-46302000-1470390019_thumb.jpg

Edytowane przez mbmastermx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!