Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

niezgodność wyposażenia z ogłoszeniem


ol14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może ktoś miał podobną sytuację jak niżej opisana. Wóz kupiony kilka tygodni temu, trzyletni używany od dilera renault. W momencie zakupu było trochę przygód ale teraz dodatkowo wyszło,że pojazd miał hak, nie było tego ani w poprzednim dowodzie rej. ani w opisie. Teraz po obfitych deszczach znalazłem wodę pod kołem zapasowym, i w serwisie (innym niż ten, który sprzedał) pokazano mi,że są ślady po mocowaniu haka, nie umieszczono uszczelki ani zaślepek, stąd woda. Druga rzecz, ważniejsza, to brak ESC. W ogłoszeniu było, w rzeczywistości na pewno nie ma. Dostałem już odpowiedź z centrali przez portal myrenault, że ten egzemplarz ESC nie ma. Kupując po prostu nie szukałem czy wyłącznik jest czy nie, kilka innych rzeczy sprawdzałem. Nie przypuszczałem,że kupno u dilera to w praktyce to samo co w najgorszym komisie, a przede wszystkim nie przyszło mi do głowy,że w dość dobrze wyposażonej wersji tego nie montowali w 2013 roku w standardzie.

Zastanawiam się czy machnąć ręką czy się jeszcze szarpać dochodząc jakiejś rekompensaty (np. olej, jakaś usługa gratis itd). Chętnie przeczytam Wasze opinie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bida panie bida. Możesz od nich dochodzić jakiś gratisów za ten fakt ale czy będą chętni ..? Zazwyczaj problematyczne jest cokolwiek wywalczyć od takich cwaniaczków i kończy się na drodze sądowej. Co do wyposażenia można znaleźć wiele auta strasznie okrojonych... niestety.

Na tvn turbo czasami są przykłady jak dealerzy walą w kulki i sprzedają powypadkowe jako bezwypadkowe auta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat właśnie byłem u rzecznika. Odpowiednie pisma wykonam. I nadal jestem ciekaw jakie takie podobne sprawy się w praktyce kończą. Nie te duże z tvn turbo, które większość z nas zna z telewizora ale właśnie takie mniejsze jak moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie rozumiem zachwytów ludzi nad komisami i handlarzami, w życiu nic tam nie kupiłem i nie kupię, historii o wadach ukrytych znam setki, też mnie kiedyś w jednym ASO w Katowicach, chcieli namówić na wóz z rozliczenia i gwarancją 3 mce. :lol:… ale to długa historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze od prywatnego kupowałem, obecny to mój pierwszy nowy.

Zbytnio nie rozmywając tematu, nie zapomnę, jak mój sąsiad kupił passata w latach 90, w słynnym Katowickim komisie, a auto po 3 dniach odjechało spod chałupy mimo alarmów i blokad, nawet nie przerejestrował, na policji mu powiedzieli, że obserwują już komis, umorzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak koledzy, najlepiej od prywatnego. I tak niejednokrotnie robiłem. Ale w tym przypadku ile jest ofert prywatnych na trzyletnią megankę hatchback Tce ? Najczęściej ani jednej prywatnej na ten czas. Zatem chyba logiczniej w takim razie wziąć od dilera niż z komisu. Bo to jednak sporo kasy, a w razie grubszej sprawy jest rękojmia i ubezpieczenie cargarrantie (albo jeszcze fabryczne biegnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomgrandtour - Dobre auta od dealera to się zamawia, zostawiasz swoje preferencje i czekasz aż zadzwonią. Ja czekałem na swoje używane auto 3 miesiące zanim się takie pojawiło w ich komisie. Nawet w ogłoszeniu nie widniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przyszło mi do głowy,że w dość dobrze wyposażonej wersji tego nie montowali w 2013 roku w standardzie.

 

Jestem mocno zdziwiony takim brakiem. Kupowałem w 2013 r. Fluence i pamiętam, że tylko najuboższa wersja Authentique nie miała ESC. Od Expression wzwyż był to standard. Jeżeli masz bogatszą wersję to ten system powinien być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w drugiej połowie 2013 roku pojawił się seryjnie ESC... Najważniejsze że coraz więcej samochodów ma ESC, o za tym idzie podnosi się bezpieczeństwo. Efekty będzie widać stopniowo za kilkanaście lat...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Pierwsza rej. czerwiec 2013, prod. na pewno 2013, bo wszystkie szyby z tego roku. Dynamique z R-linkiem, tomtom fabryczny, klima dwustr., czujnik deszczu i światła automat, 4 szyby el. itd itd, a brak ESC. Lepiej było dać to niż np. tempomat i ogranicznik prędkości. Dość dziwna konfiguracja. Ale tak wyszedł z fabryki (zapewne hiszpańskiej, to tak na marginesie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!