Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

I przegląd Megane III ph3


tomekrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku roku zakupiłem Megane Grandtour III ph3 1.5 dci 110KM.

Wg zaleceń Renault, pierwszy przegląd jest do wykonania po roku bądź 30 tys. km.

Osobiście szacuję że pierwsze 15 tys. km pojawi się u mnie po ok 7-8 miesiącach, w okresie zimowym będę jednak jeździł nieco mniej, tak że po roku spodziewam się ok 24-25 tys. km. W związku z powyższym zastanawiam się jak ustawić sobie w optymalny sposób przeglądy/wymiany oleju?

Rozumiem że na pierwszą wymianę powinienem pojechać po 15 tys. km. Czy ograniczyć się tylko do tej czynności, czy robić może pełny pierwszy przegląd? Jeśli tylko olej to za 4-5 miesięcy (po roku) powinienem wykonać pierwszy przegląd. Jeśli wtedy wykonam go bez wymiany oleju to kolejna wizyta (30 tys. km, wymiana oleju) wypadnie po 5-6 tys. km.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie producent przewiduje wymianę co 30tyś km. Pewnie jest tam komplet filtrów, oleje i inne płyny eksploatacyjne. Jak dla mnie dla świętego spokoju pojedz przy 10-15tyś niech ci wymienią filtr oleju, olej oraz przed zimą filtr paliwa. Filtr pyłkowy i powietrza myślę, że śmiało możesz sam sobie wymienić najlepiej na oryginałach. Wymiana oleju w autoryzowanym serwisie daje ci utrzymanie gwarancji na silnik itd. Przy 30tyś czyli przy drugiej wymianie powinni ci wymienić oleje itd. I do tego np. Płyn hamulcowy. Już nie pamiętam co tam dokładnie powinno się wymieniać przy 30tyś prócz oleju. Tak naprawdę to w serwisie wymieniać najlepiej to co musimy aby nie stracić gwarancji resztę lepiej na boku bo taniej :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd jest wg serwisu po pierwszym roku lub 30tyś km.

Ogólnie z tego co znalazłem to świece przy 60tyś km wymieniają a płyn hamulcowy przy 120tyś ciekawe...

Przy tym silniku dużo osób zaleca wymianę oleju co 10tyś max do 15tyś km.

Ja osobiście zawsze wymieniam max do 15tyś lub co roku razem z kompletem filtrów.

Staram się zawsze kupować jak najlepsze części co faktycznie wiąże się z małą awaryjnością i dobrym komfortem jazdy.

Ja wymieniam komplet na oryginałach lub b.dobrych zamiennikach za około 400zł z robocizną,

w serwisie trzeba zostawić z 1500zł... takie uroki nowego auta.

Chce się mieć gwarancje to się za to płaci.

Czasami po 3 latach wychodzi ze nie warto było, lecz znam przykład wymiany oleju w skrzyni w prywatnym warsztacie.

Skrzynia się zepsuła po pewnym czasie, niestety gwarancja nie została uznana bo wymiana nie była przeprowadzona w autoryzowanym serwisie i dupa.

Jeżeli ktoś chce oszczędzić to najlepiej się dowiedzieć co trzeba robić a czego nie trzeba aby nie stracić gwarancji.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 zł? nie dajmy się zwariować

ostatnio w jednym z tygodników motoryzacyjnych było porównanie cen serwisu w ASO.

W przypadku RRG (Renault Warszawa) duży przegląd mojego auta z wymianą płynów wychodzi ok 800 zł (dla porównania w Sanoku - ok 1300 zł)

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wymieniłem olej + filtr nie w ASO tylko w Feuvercie, przy przebiegu 12 tys. km. Cena 243 PLN.

Nie wiem ile taka przyjemność w ASO ale wkurzyli mnie tym że musiałbym brać urlop żeby ich odwiedzić bo w sezonie wakacyjnym skrócili godziny pracy...

Na roczny przegląd przy przebiegu ok 25 tys. pojadę oczywiście już do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!