Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuję się do swojej pierwszej wymiany klocków myślę, że mam już wszystkie informacje i potrzebne narzędzia. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz ponieważ nie jestem w stanie ze względu na małe doświadczenie ocenić stanu tarcz hamulcowych. W związku z tym pozwolę sobie wstawić parę zdjęć i prosić was o opinię. Na tarczach jest minimalny rant (ledwie 0,5 mm) i gładkie płyciutkie bruzdy, ich przebieg to ok. 40 000 km. Kwalifikują się do wymiany czy nie? Przy okazji pytanie techniczne pod co podkładacie kobyłki? Kiedyś widziałem Meganke na kobyłkach podłożonych gdzieś w okolicy wahaczy ale nie przyjrzałem się dokładnie w którym punkcie były podłożone.

post-86527-0-42124000-1470230503_thumb.jpg

post-86527-0-82980800-1470230517_thumb.jpg

post-86527-0-25091400-1470230524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma jeszcze tragedii z tarczami. I nawet klocek jeszcze ładny :D

Kobyłki najlepiej stawiać pod czymś co się nie połamie lub nie wygnie. Ja nie ryzykował bym pod karoserią. Lepiej gdzieś pod np. wahaczem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz dokładnie ile powinny mieć minimalnie tarcze LINK. Tak jak napisał AdamiGo klocki (na pewno nie mają mniej niż 6mm z podstawą) i tarcze polatają jeszcze długo (minimalnie powinny mieć 21,8mm), szkoda kasy. Dla pewności zmierz tarcze (pamiętaj o rancie). Wg mnie klocki przy normalnej jeździe zrobią jeszcze z 15-20tys. km.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z tymi klockami właśnie też się w sumie zdziwiłem bo były zakładane razem z tarczami 40 000 km temu, ostatnio mi coś popiskiwało więc sądziłem, że już ich koniec a tu proszę :D No chyba, że to te z tyłu ale tam zużywają się podobno wolniej? Jednakże na przyszłość wciąż myślę pod co można to kobyły podstawić. Może pod tą śrubę od mocowania wahacza albo obok jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mi coś popiskiwało

Jak Ci popiskuje to przesmaruj. Oczywiście nie klocki :), tylko jarzmo. Po tylu kilometrach nagromadziło się syfu i klocki słabiej po hamowaniu "wracają". Są specjalne smary do tego. Najlepiej zdemontować klocki wyczyścić jarzmo zacisku i przesmarować miejsca styku metalowej podstawy klocków z jarzmem.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za opinie, zaoszczędziliście mi ładnych parę złotych :) no i myślę, że teraz mam już pewien punkt odniesienia do oceniania stopnia zużycia hamulców. Dzięki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i klocek na fotkach to prawie nówka jest .

Ja bym na nich jeszcze ze 100 tys zrobił , nie chwaląc się. :D

A na piszczące hamulce to na pewnym portalu były kiedyś takie śmieszne naklejki, co się na klocki nakleja od tej strony co nie pracują oczywiście.

I o dziwo to działało.

Naklejka tłumiła drgania klocka i dzięki temu nie piszczał.

Ale nie wiem, czy jeszcze ktoś to sprzedaje.

Trzeba by poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci popiskuje to przesmaruj. Oczywiście nie klocki :), tylko jarzmo. Po tylu kilometrach nagromadziło się syfu i klocki słabiej po hamowaniu "wracają". Są specjalne smary do tego. Najlepiej zdemontować klocki wyczyścić jarzmo zacisku i przesmarować miejsca styku metalowej podstawy klocków z jarzmem.

 

Ok, czyli jadę zacisk szczotką drucianą powiedzmy :) i smaruję z tego co zrozumiałem te blaszki po których suwa się klocek? a pod te gumki na zacisku też coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok myślę, że zaczynam rozumieć o co w tym chodzi, dzięki! :) Aczkolwiek temat kobyłek będę drążył :D Bogatszy w wiedzę dzięki waszym komentarzom zdjąłem tylne koła żeby zobaczyć jak tam wyglądają hamulce, tym razem miałem do dyspozycji kobyłki i nieśmiało i niepewnie wybrałem miejsce gdzie je podstawić, powiedzcie czy dobrze. A na drugim zdjęciu (przód) miałbym ochotę podstawić pod tą śrubę?

post-86527-0-89421600-1471085785_thumb.jpg

post-86527-0-82862700-1471085792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!