Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z rejstracją haku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem Megane 3 GRANdTOUR 1.4 TCE 2010. Samochodzik rewelacja. Samochód był zarejestrowany jako ciężarowy jak go kupowałem. Spisuje się bardzo dobrze. Dużo jeździmy z żona na rowerach więc postanowiłem kupić platformę do montażu na hak. Hak kupiony (platforma na 3 rowery też) i zamontowany więc pojechałem na przegląd żeby przy rejestracji od razu go wbili w DR. No i klops. Kratka już zdemontowana - papiery podbite ale w dowodzie w pozycji O.1 i O.2 dziwne wykreskowane pole bez żadnego wpisu. Na tablicy znamionowej w trzeciej pozycji 0000. Na stacji poinformowali mnie że nie mogą mi wbić haku, bo samochód nie jest do tego przystosowany (???) no bo nie ma podanych tych wag w dowodzie. Nieco się zdziwiłem ale poradzili mi żebym zadzwonił do Renault Polska i tam podpytał o homologacje na ten model. A w Renault znowu lipa, bo twierdzo, że samochód już w fabryki w takim stanie wyszedł i producent nie przewidział przeróbki na osobowy i że będzie mógł mieć zamontowanych hak. Nie wiem o co chodzi. Nikt nie jest mi w stanie udzielić jakieś informacji. Na innej stacji diagnostycznej powiedzieli mi że to temat nie do przejścia... Czy ktoś może się spotkał z takim problemem? Może ktoś coś poradzić,

będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może być problem. W societkach w pozycji gdzie standardowo auto ma wpisane ile kg może ciągnąć na haku zawsze jest pozycja 0, co też pozwala łatwo rozpoznać przerabianą societke. Naklejka znamionowa nie podlega raczej zmianie i legalnie żaden diagnosta nie podpisze się pod tym. Zmieniłeś auto, które nie było homologowane do dołożenia haka niestety, bo miało inne zastosowanie wyjeżdżając z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego nie przeskoczy bo:

w dowodzie w pozycji O.1 i O.2 dziwne wykreskowane pole bez żadnego wpisu. Na tablicy znaomionowej w trzeciej pozycji 0000. A w Renault znowu lipa bo twierdzo ze samochód juz w fabryki w takim stanie wyszedł i producent nie przwidział przeróbki na osobowy i ze bedzie mógł miec zamontowanych hak.

 

Poz 0000 podejrzewam ze jest w pozycji drugiej- jest to MMC zespołu pojazdów.Podobnie było kiedys z seicento, osobowy mógł mieć hak , van nie.Jedynym ratunkiem byłby odpis z homo, ale w tym przypadku potwierdzi on tylko tabliczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację. Auto było zakupione w polskim salonie jako ciężarowe i na tabliczce znamionowej w pozycji gdzie powinna być masa przyczepy jest 0000. Dowiadywałem się w Renault Polska i powiedzieli mi że nie da się zmienić homologacji samochodu. Taka jaka została wydana przez fabrykę taka musi być. Żaden diagnosta, urzędnik ani diler renault tego nie zmieni. Pozostaje jedynie bagażnik na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze walczę ;) w wydziale komunikacji powiedzieli mi że mieli już taka sytuacje. Skierowali mnie do stacji kontroli pojazdów, bo podobno to oni po zmianie z ciężarowego na osobowy muszą ściągnąć dane i je wpisać w papiery (ale coś mi się nie chce w to wierzyć)...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!