Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kabelek w bagażniku


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w tym przypadku ale w poprzednich rocznikach w tym miejscu była przyklejana jedna z wewnętrznych anten od HF.

Zasadnicze pytanie czy system HF posiadasz w aucie. Wygląda na to że nie a instalacja do anteny jest poprowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest mi ona do niczego potrzebna, a w planie miałem zrobić sobie ładowarką w bagażniku albo w schowku ale te kabelki wyglądają na zbyt cienkie. Trzeba będzie poprowadzić grubsze i skończy się zapewne na ładowarce w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kabelki wyglądają na zbyt cienkie.

Zdziwisz się jak przetniesz oryginalny kabel do ładowania telefonu i zobaczysz jakie tam są średnice.

Do podłączenia samej ładowarki takie przekrój jest wystarczający.

No ale gniazdo może się przydać i na coś innego, więc warto wstawić grubsze jak się już taką robotę planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przebiję się do schowka, wyprowadzę gniazdo zapalniczkowe, dam włącznik on/off i do tego bezpiecznik. Podłączę się bezpośrednio pod aku chyba, że to zły pomysł. Ktoś już robił coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w bagażniku nie masz gniazda 12V? U mnie chyba było po lewej stronie obok lampki. W schowku w podłokietniku ja bym pociągnął od gniazda zapalniczki koło czytnika karty, tam już jest bezpiecznik, dość blisko do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzę się ale wydaje mi się, że nie mam gniazda w bagażniku. A zapalniczka daje prąd tylko przy włączonym samochodzie. A ja chce zostawić przykładowo komórkę w schowku żeby się ładowała i zamknąć samochód.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce zostawić przykładowo komórkę w schowku żeby się ładowała i zamknąć samochód.

Nie najlepszy pomysł.

Możesz kiedyś przez przypadek podejść do auta z martwym akumulatorem.

ja w sceniolu mam także gniazda dobudowane zarówno w schowku jak i w bagażniku na długim kablu (przydatne do mini kompresora) i obydwa są podłączone pod fabryczną instalację ale po zapłonie, tak jak to z zapalniczką.

Obecnie zarówno w zapalniczce jak i w schowku na stałe są wciśnięte ładowarki z dwoma USB 1.5/2A, a nich wyprowadzone i na stałe ukryte w słupkach i za podsufitką przewody do ładowania fona.

Dokładnie to widać na fotkach w moim temacie.

To moim zdaniem najbardziej bezpieczne i wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba o wyłączaniu pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłem nad jeziorem i padła mi komórka i powerbank, to żałowałem, że nie mam tego zrobionego. Myślę, że naładowanie jednej komórki do pełna nie ubije mi aku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!